HABER AKIŞI

Yavruları doğaya bırakın

 Tarih: 29-07-2020 11:26:01

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yavru yaban hayvanlarıyla ilgili farkındalık çalışması başlattı.

Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü yetkilileri Doğa Koruma ve Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından içinde bulunduğumuz yavru büyütme sezonunda çok sayıda sağlıklı yavru yaban hayvanının bakım için Hayvanat Bahçesi’ne getirilmesi sonucu böyle bir farkındalık çalışmasının planlanıp yürütüldüğü bildirildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Yavru yaban hayvanı bulan vatandaşlarımızın iyi niyetle fakat bilgi eksikliği sonucu bu yavruları koruma amaçlı alarak doğadan koparmaları aslında bu hayvanlara faydadan çok zarara neden olmaktadır. Doğada yalnız gördüğünüz yavrunun annesi yakınlarda beslenmeye/avlanmaya çıkmış olup yakın zamanda dönecektir. Ancak siz yavrunun başında beklerseniz anne sizi düşman algıladığından dönmeye çekinir. Bizim bakımını üstlendiğimiz yavru hayvanlar uzun süre ikame mama ve sütle insan eliyle beslendiklerinden yaban hayatına tekrar dönüşleri çok zor ve bazen de imkansız olmaktadır. Onları korumak istiyorsak doğalarına bırakmalıyız” denildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
EĞİTİMDE DEV İMZA EĞİTİMDE DEV İMZA Eskişehir Valiliği ile Hayırsever Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında eğitim..
KÖMÜR KARASI EKMEK PARASI KÖMÜR KARASI EKMEK PARASI Ateş, duman ve kavurucu sıcağın altında gün boyu ter döken meşe kömürü işçileri,..
SUYUMUZ TEHLİKEDE SUYUMUZ TEHLİKEDE Porsuk havzasındaki içme, kullanma ve tarımsal sulama suyu sıkıntısını değerlend..
Son tatbikatla görev tamam Son tatbikatla görev tamam Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi stajyerlerin eğitimlerini tamamladı. Eğitimlerin..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı