HABER AKIŞI

Söz verdik yapıyoruz

 Tarih: 07-12-2019 12:22:37
31 Mart 2019 seçimlerinde ikinci kez göreve yeniden seçilen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “31 Mart yerel seçimlerinden bu güne kadar geçen 8 ayda, sizlere seçim döneminde söz verdiğimiz çok sayıda projeyi hayata geçirdik ya da projelerin çalışmalarına başladık” dedi.

Meclis Salonu’nda konuşan ve “Odunpazarlı hemşehrilerimizle 5 yılda çok büyük işler başardık” diyen Başkan Kurt, “Katılımcılığın, demokrasinin, dayanışmanın ne olduğunu tüm Türkiye’ye gösterdik. Odunpazarı’nda sosyal demokrasiyi her alanda egemen kılmaya devam ettik. 2019 yılında, yönetimimizin de ikinci dönemindeyiz. Daha önce de belediyeciliğin, artık klasik belediyecilik olmaktan çıktığını söylemiştik. Bizim amacımız sosyal demokrat,  toplumcu, katılımcı, şeffaf bir belediye yaratmak. Bunun için de çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Açıklamasında tasarruf vurgusu yapan Kurt, 2019 yılında 1842 aracın iş ve tamiratının belediye tarafından yapılarak maliyet açısından önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını belirterek, “1 yıl içerisinde 12 bin 198 kişiye hizmet veren Halk Merkezlerimizin sayısını artırmaya devam ediyoruz. İki yeni Halk Merkezi’miz de 2020 yılında hizmete açılmış olacak. Seçimlerden önce verdiğimiz 100 kreş sözümüzü yerine getirmek için çalışmalarımız başladı. Yaşlılarımız ve gençlerimiz için yeni merkezleri hizmete soktuk. 2019 yılı yatırım programında yer alan 206 bin metrekare yeşil alan oluşturulması ve ıslah edilmesi hedefimizi, 212 bin 480 metrekare olarak gerçekleştirdik. 12 mahallede toplam 28 bin ton asfalt attık. 2500 öğrenciye sıfır atık eğitimi verdik. Odunpazarı Belediyesi olarak 31 Mart yerel seçimlerinden bu güne kadar geçen 8 ayda, sizlere seçim döneminde söz verdiğimiz çok sayıda projeyi hayata geçirdik ya da projelerin çalışmalarına başladık. Bundan sonraki dönemlerde de Odunpazarı Belediyesi’ni aynı yönetim anlayışı ile yönetmeye devam edecek ve 2019-2024 Vizyon Projeler Katalogunda sizlere söz verdiğimiz projeleri yine birlikte hayata geçireceğiz.”

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’İN GURURU ESKİŞEHİR’İN GURURU Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce Liselere Geçiş Sınavı’nda büt..
Av sezonu açılıyor Av sezonu açılıyor Avcıların heyecanla beklediği av sezonu 22 Ağustos’ta açılacak.
Ataç tebrik etti Ataç tebrik etti Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2020 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) T..
Üniversitede meyve hasadı  Üniversitede meyve hasadı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ali Numan Kıraç Yerleşkesinin ..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı