HABER AKIŞI

SANAYİ ÜRETİYOR

 Tarih: 25-06-2020 14:30:00  -   Güncelleme: 25-06-2020 14:30:31

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, “Açıklanan veriler bizi teyit ediyor, sanayimizin kapasite kullanım oranı yükseliyor, ekonomiye olan güven hızla artıyor. Sanayide elektrik ve doğalgaz tüketimi artış trendinde” dedi.

 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) açıklanan İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı verileri ile İktisadi Yönelim İstatistikleri ve Reel Kesim Güven Endeksi verileri konusunda açıklamalarda bulundu.Başkan Küpeli imalat sanayisinin tüm alt dallarında kapasite kullanım oranının artmaya devam ettiğini ifade ederek, “TCMB tarafından açıklanan verilere baktığımızda ülkemiz sanayinin üretmeye devam ettiğini, sanayide üretimin arttığını, hızla pandemi öncesi döneme ulaşmak için emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Haziran ayında imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 3,4 puan artarak yüzde 66,0 seviyesinde gerçekleşmiş durumda. Mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı da bir önceki aya göre 3,1 puan artarak yüzde 65,8 oldu. Nisan ayında ciddi bir düşüş yaşayan kapasite kullanım oranlarının hızlı bir toparlanma süreci içinde olduğunu görüyoruz. Covid-19 salgını ardından toparlanma sürecine giren imalat sanayimizin tüm alt dallarında kapasite kullanım oranının üst üste ikinci ayında da artmaya devam ediyor olması, memnuniyet verici. Eskişehir sanayinde de durumu gün ve gün bizlerde yakinen takip ediyoruz. Eskişehir OSB’de sanayimizin elektrik ve doğalgaz tüketimi hızla yükseliyor. Sanayide çarklar daha hızlı dönmeye başladı. Devletin sağlamış olduğu destekler ile üretim ve kapasite kullanım oranımız her geçen gün artıyor, üretmeye ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satmak isteye..
Avukatlar isyan etti Avukatlar isyan etti Eskişehir Adliyesi önünde bir araya gelen Eskişehir Barosu avukatları getirilmek..
Kooperatifçiliğe tam destek Kooperatifçiliğe tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi’ni ziyaret eder..
ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES Salgın döneminde bakım ve tadilat işlemlerinden geçirilerek baştan aşağı yenilen..
HABER ARŞİVİ
Yukarı