HABER AKIŞI

HAVUZ BAŞKA BAHARA KALDI

 Tarih: 08-11-2019 04:00:00

CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, şehir merkezindeki Atatürk Stadyumu kapalı yüzme havuzunun yıkılması sonrası, Yenikent Mahallesi’nde bir türlü açılamayan havuz ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiği yazılı soru önergesine, “Havuz başka bahara kaldı” yanıtını aldıklarını belirtti.

Eskişehirlilerin, uzun yıllar yüzme alanında taleplerini karşılayan kapalı yüzme havuzunun, yeni havuz tamamlanmadan yıkılması ile Eskişehirlilerin mağdur edildiğini vurgulayan Süllü, “Yenikent Mahallesi’ndeki  % 60 seviyelerinde olan havuz inşaatını Ağustos ayında incelememiz sonrasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiğim soru önergesi ile 2014 yılında yapımına başlanan, 2017 yılında açılacağı söylenen havuzun ne zaman açılacağını sormuştuk.”dedi.Süllü, soru önergesine Bakanlıktan 2 ay sonra gelen yanıtı kamuoyu ile paylaştı: “İnşaatın fiziki gerçekleşmesi %70 seviyesindeyken yüklenicinin sözleşmesi feshedilmiştir. İşin tamamlanması için 30.10.2017 tarihinde ikmal ihalesine çıkılmış, 13.12.2017 tarihinde yükleniciye yer teslimi yapılarak söz konusu havuzun yapımına tekrar başlanmıştır. Söz konusu inşaat %85 seviyesindeyken, yüklenici tarafından süre uzatımı ile ilgili başvuru yapılmış olup süreç halen devam etmektir.” Gelen cevapta havuz inşaatının tamamlanma tarihi ile ilgili Bakanlığın da bir öngörüsü olmadığının açıkça anlaşıldığını vurgulayan Süllü “Üzülerek söylüyorum havuz inşaatının tamamlanması bir başka bahara kaldı” dedi.Dr. Jale Nur Süllü, havuzun açılmaması nedeni ile milli sporcuların ve amatör kulüp sporcularının antrenmanlarını, çevre illerde yapmak zorunda kalmasına,  Bakanlıktan verilen “inşaat tamamlanana kadar belediyeler ve üniversitelerin havuzlarının kullanıldığı” cevabının, yüzmedeki taleplerini karşılamakta havuzların yetersiz kaldığı ve sporcuların antrenman için çevre illere gittiği bilgisinin,  Bakana aktarılmadığını düşündürdüğünü söyledi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı