HABER AKIŞI

GAZİ MESLEK İMDADA KOŞTU

 Tarih: 05-06-2020 04:00:00

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir’in maske ihtiyacını karşılamak üzere salgın önlemlerinin başında ilk adımı atan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ve Cerrahi Maske Üretim Atölyesi’ni ziyaret etti.

“Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 ile mücadele kapsamında ülkemiz insanının sağlığı için canı pahasına, gece gündüz demeden çalışan ve bu anlayışıyla üretime odaklanan tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” diyen Vali Çakacak, salgınla mücadelede yeni bir döneme girildiğini ve bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kuralına muhakkak uyulması gerektiğini söyledi.Saha tecrübeleri ve üretim pratikleri sayesinde Meslek Liselerinde görev yapan gönüllü öğretmen ve çalışanlarından oluşan ekiplerin maske ve dezenfektan malzemeleri üreterek Kovid-19 ile mücadeleye büyük destek olduklarını dile getiren Vali Çakacak, “Her zaman olduğu gibi Türk milletinin neler yapabildiğini, nasıl bir araya gelebildiğini, neler üretebileceğini güzel bir şekilde görmüş olduk. Devlet-Millet işbirliği anlayışıyla herkes seferber olmuş durumda. Bu seferberliğe katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul müdürlerimize, gönüllü öğretmen ile çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.Yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Süleyman Sırrı Kabadayı’dan bilgiler alan Vali Çakacak, daha sonra Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ayrıldı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE Yeni doğan bebekleri için geleneksel Afgan pilavı hazırlayan Afganistan uyruklu ..
TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Çifteler ilçesinde yapımı başlayaca..
107 gün sonra 107 gün sonra Camilerin içinde namaz kılmaya verilen aranın sona ermesiyle, Eskişehir’in tarih..
Çocuk dostu muhtar Çocuk dostu muhtar İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, bir hayırsever tarafından kendiler..
HABER ARŞİVİ
Yukarı