HABER AKIŞI

Batıkent kapalı pazar istiyor!

 Tarih: 14-07-2020 11:55:28
Eskişehir’in modern ve gelişen mahallesi Batıkent’te semt pazarı olmaması vatandaşları sıkıntıya sokarken mahalleli bölgeye kapalı pazar yapılmasını istiyor.

Modern yapılaşma, cadde ve bulvarları ile Eskişehir’in gelişen mahallelerinden Tepebaşı Batıkent Mahallesi’nde nüfus hızla artarken bölgede bir pazaryerinin olmaması vatandaşların tepkisine yol açıyor. Sebze ve meyve alışverişleri için bazı marketlere mecbur bırakıldıklarını belirten vatandaşlar, “Eskişehir’in birçok noktasında kurulan semt pazarı nedense Batıkent’te yok. Özellikle böyle gelişen ve halen yapılaşmanın sürdüğü mahallede kapalı pazar olması gerekiyor. Alışveriş için ya diğer mahallelere gidiyoruz ya da marketlerin yüksek fiyatlardan satışına mecbur ediliyoruz” diyerek tepki gösterdi. Zaman zaman mahallede seyyar satışların da yapıldığını belirten Batıkent sakinleri, “Burada da inanılmaz fahiş fiyatlarla ürün satanlar var. Böylesi bir mahallede alışveriş yapacak bir kapalı pazaryerinin olmaması akıl alacak gibi değil. 2020 yılında Batıkent halkı başka mahallelerdeki pazarlara gitmeye, yüksek fiyatla satış yapan marketlere neden mecbur ediliyor? Bu konuda çözüm istiyoruz. Biz bu kentte yaşamıyor muyuz?” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Keski..
Gökyüzünde tarihi gece Gökyüzünde tarihi gece Eskişehir’de Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kur..
Yeni projeler masada Yeni projeler masada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve b..
EFSAD’dan Ataç’a ziyaret EFSAD’dan Ataç’a ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Başk..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı