istanbul escort
HABER AKIŞI

Allah aralıksız yaratır

 Tarih: 06-12-2018 04:00:00
Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Pazartesi Konuşmalarının bu haftaki konuğu Mustafa Keleşoğlu oldu.Keleşoğlu Esma-Ül Hüsna’dan El-Halık ismi şerifini anlatan bir sohbet gerçekleştirdi. Keleşoğlu şunları söyledi: “Bu haftanın konusu Cenab-i Hakkin el-Halik ismi şerifidir. Allah’la özdeşleşmiş başkası kullansa şirk hâline gelmiş en yoğun anlam taşıyan ismi şerifidir. El-halik ismi Cenab-I Hakkın kudretini gösterme şeklidir. Bütün fiiller arasından kendine bir fiil seçmiştir onu, o da yaratma fiilidir. Allah hep, ara vermeksizin yaratır. Mesela, ışıklar sürekli yanar gibi görünür lakin o kadar seri yanıp söner ki sürekli yanma halinde görünür. Allah’ın yaratma halinde böyle süreklidir o sebeple her an yaratır halde bilinir” dedi. HM
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı