HABER AKIŞI

ÜRETİCİYE DESTEK

 Tarih: 17-07-2017 04:00:00
Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, yeni dönemde Cumhuriyet Mahallesi Hal Binası’ndan bölge çiftçilerinin daha verimli faydalanabilmesi için ilk adımı attı.

Konuyla ilgili olarak gerçekleştirilen toplantıda; Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, Cumhuriyet Mahallesi, Gökdere Mahallesi, Hasanbey Mahallesi muhtarları ve Cumhuriyet Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Yıldırım Çiftliği Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Birliği Kooperatifi başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

HAL BİNASI SİZİN

Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan, İl Özel İdaresi’ne bağlı olan ve değişen kanunla Tepebaşı Belediyesi’ne devredilen Cumhuriyet Hal Binası’nın yeni dönemde en verimli şekilde kullanılması için çalışmalara başlandı. Yıldırım Çiftliği Kıraathanesinde gerçekleşen buluşmada, Cumhuriyet Mahallesi Hal Binası’nın kullanımı konusu masaya yatırıldı. Hal binasının, bölge çiftçilerinin başta domates olmak üzere ürettiği ürünlerin sevkiyatı ve pazarlanması noktasında oldukça önemli olduğuna dikkat çekildi. Cumhuriyet, Gökdere, Hasanbey ve Fevzi Çakmak Mahallerinin tam orta noktasında bulunan hal binasında, bölge çiftçilerinin ürettiği yıllık ortalama 100 bin ton domatesin iç pazara sevkiyatı gerçekleştiriliyor. Hal, bölgeye gelen ziraat tüccarları ve müstahsillerin buluştuğu nokta olması yönüyle de önem taşıyor.

GEREKEN YAPILACAK

Konu hakkında üretici temsilcilerine ve mahalle muhtarlarına hitap eden Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş da Eskişehir tarımı açısından büyük önem taşıyan tesisten, bölge üreticilerinin daha iyi faydalanabilmeleri için belediye olarak gerekenin yapılacağını vurguladı. Binanın ortak kullanıma açık olduğunu ifade eden Savaş, Hal Binası’nın bakım ve onarımının Tepebaşı Belediyesi tarafından yapılacağını ifade etti. Öte yandan ilerleyen günlerde Cumhuriyet Mahallesi Hal Binası’nın ortak kullanımını koordine etmek üzere gönüllülük esasına dayalı bir komisyon kurulması kararlaştırıldı. Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğünde oluşturulacak komisyonda ise her iki kooperatif ile Cumhuriyet, Gökdere, Hasanbey Mahallelerinden ve Yıldırım Çiftliği’nden 2’şer temsilci yer alacak. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEKLE  OYNAMAYIN GELECEKLE OYNAMAYIN Eskişehir'de eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullarının yıkılacağını öğrene..
Tepebaşı sallandı Tepebaşı sallandı Eskişehir'de 3,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Uyarılar kar etmiyor Uyarılar kar etmiyor Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, gizli bir operasyon içerisinde ..
Oturan değil sahada başkan Oturan değil sahada başkan Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz: “Değişimle birlikte odada oturan deği..
  SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu’na tam destek Kılıçdaroğlu’na tam destek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe örgütleri dün parti binasında bayramlaş..
Destici’den uyarı Destici’den uyarı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir İl Başkanlığ..
Belediyeleri alacağız Belediyeleri alacağız Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığının düzenledi..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 5 4 0 1 13 3 13 +10
2 Beşiktaş 5 4 0 1 9 3 13 +6
3 Göztepe 5 3 1 1 10 7 10 +3
4 Kayserispor 5 3 1 1 8 6 10 +2
5 Medipol Başakşehir 5 3 1 1 9 8 10 +1
6 Akhisarspor 5 3 1 1 7 7 10 0
7 Bursaspor 5 3 2 0 11 7 9 +4
8 Fenerbahçe 5 2 1 2 12 9 8 +3
9 Trabzonspor 5 2 1 2 11 9 8 +2
10 Kasımpaşa 5 2 2 1 9 9 7 0
11 Sivasspor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Karabükspor 5 1 2 2 6 6 5 0
13 Yeni Malatyaspor 5 1 3 1 8 11 4 -3
14 Aytemiz Alanyaspor 5 1 3 1 7 11 4 -4
15 Atiker Konyaspor 5 1 4 0 5 8 3 -3
16 Antalyaspor 5 0 2 3 4 8 3 -4
17 Gençlerbirliği 5 0 4 1 5 12 1 -7
18 Osmanlıspor FK 5 0 4 1 6 14 1 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 5 4 0 1 10 3 13 +7
2 Çaykur Rizespor 5 4 1 0 14 9 12 +5
3 Ümraniyespor 5 3 1 1 7 3 10 +4
4 Elazığspor 5 3 1 1 9 7 10 +2
5 Adanaspor 5 3 2 0 6 8 9 -2
6 Balıkesirspor Baltok 5 2 1 2 11 10 8 +1
7 Altınordu 5 2 2 1 11 8 7 +3
8 İstanbulspor 5 2 2 1 4 4 7 0
9 Adana Demirspor 5 2 2 1 8 9 7 -1
10 Manisaspor 5 2 3 0 7 8 6 -1
11 BB Erzurumspor 5 1 1 3 5 6 6 -1
12 Gazişehir Gaziantep FK 5 1 2 2 4 2 5 +2
13 Boluspor 5 1 2 2 6 6 5 0
14 MKE Ankaragücü 5 1 2 2 6 6 5 0
15 Samsunspor 5 1 2 2 3 6 5 -3
16 Gaziantepspor 5 1 3 1 3 10 4 -7
17 Eskişehirspor 5 0 2 3 7 10 3 -3
18 Denizlispor 5 0 4 1 4 10 1 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 3 3 0 0 12 3 9 +9
2 Amed Sportif 3 2 0 1 12 4 7 +8
3 Keçiörengücü 3 2 0 1 10 6 7 +4
4 Sivas Belediyespor 3 2 0 1 5 2 7 +3
5 Hatayspor 3 2 1 0 5 5 6 0
6 Tokatspor 3 1 0 2 7 5 5 +2
7 Sancaktepe Belediyespor 3 1 1 1 6 5 4 +1
8 Afjet Afyonspor 3 1 1 1 5 4 4 +1
9 Etimesgut Belediyespor 3 1 1 1 3 2 4 +1
10 Bodrumspor 3 1 1 1 4 4 4 0
11 İnegölspor 3 1 1 1 4 7 4 -3
12 Kastamonuspor 1966 3 1 2 0 6 4 3 +2
13 Bucaspor 3 1 2 0 7 6 3 +1
14 Kocaeli Birlikspor 3 1 2 0 4 7 3 -3
15 Eyüpspor 3 1 2 0 5 9 3 -4
16 Sarıyer 3 0 2 1 1 4 1 -3
17 Tuzlaspor 3 0 2 1 4 8 1 -4
18 Mersin İdmanyurdu 3 0 3 0 1 16 0 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Çatalcaspor 3 2 0 1 5 2 7 +3
2 Ofspor 3 2 0 1 4 1 7 +3
3 Düzcespor 3 2 1 0 5 4 6 +1
4 Erzin Belediyespor 3 2 1 0 4 4 6 0
5 Kemerspor 2003 3 1 0 2 9 4 5 +5
6 Dardanelspor 3 1 0 2 3 2 5 +1
7 Erbaaspor 3 1 1 1 4 1 4 +3
8 Halide Edip Adıvar SK 3 1 1 1 5 3 4 +2
9 Bayburt Grup Özel İdare 3 1 1 1 4 3 4 +1
10 Bayrampaşa 3 1 1 1 2 2 4 0
11 Orhangazi Belediyespor 3 1 1 1 3 4 4 -1
12 Yomraspor 3 1 1 1 1 2 4 -1
13 Kozan Belediyespor 3 1 1 1 4 7 4 -3
14 Bergama Belediyespor 3 1 2 0 5 6 3 -1
15 Manisa BBSK 3 0 1 2 2 3 2 -1
16 12 Bingölspor 3 0 1 2 2 4 2 -2
17 Batman Petrolspor 3 0 2 1 1 3 1 -2
18 Yeni Altındağ Bld. 3 0 3 0 0 8 0 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.09.2017 20:00 Trabzonspor - Alanyaspor
23.09.2017 19:30 Fenerbahçe - Beşiktaş
23.09.2017 16:30 Gençlerbirliği - İstanbul Başakşehir
23.09.2017 14:00 Konyaspor - Akhisar Bld.
24.09.2017 14:00 Sivasspor - Göztepe
24.09.2017 14:00 Karabükspor - Y.Malatyaspor
24.09.2017 19:30 Bursaspor - Galatasaray
24.09.2017 16:30 Kasımpaşa - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:00 Altınordu - Gaziantepspor
23.09.2017 21:00 Manisaspor - İstanbulspor
24.09.2017 16:00 Giresunspor - Elazığspor
24.09.2017 19:00 Gaziantep Bykşhr Bld. - Eskişehirspor
24.09.2017 19:00 Ankaragücü - Samsunspor
24.09.2017 16:00 Erzurum BB - Boluspor
25.09.2017 16:00 Umraniyespor - Denizlispor
25.09.2017 20:00 Adana D.Spor - Adanaspor
25.09.2017 19:00 Balıkesirspor - Ç.Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:00 Kocaeli Birlik Spor - Bucaspor
23.09.2017 15:30 Kastamonuspor - 4 Eylül Bld.
23.09.2017 15:30 Keçiörengücü - Mersin İ.Y.
23.09.2017 15:30 Hatayspor - Tokatspor
23.09.2017 15:00 Amed Sportif - Bodrumspor
23.09.2017 16:00 İnegölspor - Etimesgut Belediyespor
24.09.2017 16:00 Sarıyer - Eyüpspor
24.09.2017 16:00 Sancaktepespor - Menemen Bld.
24.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor - Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor - 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. - Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor - Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor - Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor - Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor - Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa - Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor - Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı