HABER AKIŞI

SAHİPSİZ MÜZE

 Tarih: 21-05-2020 14:32:09
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, bir türlü açılamayan ETİ Şehir ve Göç Müzesi ile ilgili verdiği yazılı soru önergesine Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın,“Bu müze için yapılmış bir başvuru mevcut değil” yanıtını verdiğini açıkladı.

Dr. Jale Nur Süllü, şehrimizin kültürel yaşamı ve turizmine büyük katkısı olan, ancak, Covid19 küresel salgını nedeniyle kapalı olan müzelerimizin özlemle açılmasını beklerken kutlayacağımız 18-24 Mayıs Müzeler Haftası’nda, Eskişehirlilerle bir müjdepaylaşamayacaklarını söyleyerek “verdiğimiz soru önergesi ile ne zaman açılacağını sorduğumuz ETİ Şehir ve Göç Müzesi’nden Bakanlığın haberi olmadığını öğrendik.” dedi.  Süllü, “Eğer yetki Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’nda ise derhal gerekli başvuruları yaparak müzeyi hizmete açmalıdır. Eğer yetki ajansta değilse müzeyi kimin hizmete açacağı Eskişehir kamuoyuna açıklanmalı, Şehir ve Göç Müzesi sahipsiz kalmamalıdır.” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Yağmur durduramadı Yağmur durduramadı Sokağa çıkma kısıtlamasının 0-14 yaş gurubu için kalkmasıyla birlikte dışarı çık..
TOPLANTILAR İNTERNETTEN TOPLANTILAR İNTERNETTEN Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte üst düzey toplantıları da internet ortamına ta..
Yağmur sevinç yarattı Yağmur sevinç yarattı Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden olan Eskişehir'de uzun süredir yağmura h..
Gün Sazak unutulmadı Gün Sazak unutulmadı Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, 1980'de evinin önünde çapraz ateşe tutula..
HABER ARŞİVİ
Yukarı