HABER AKIŞI

Planları boşa çıktı

 Tarih: 06-11-2019 04:00:00

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Yakut moderatörlüğünde; ‘Milli Mücadele’de Afyonkarahisar’ paneli düzenlendi.

Afyonkarahisar Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonu’ndaki panele; Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, protokol üyeleri, halk ve öğrenciler katıldı ve panele ilgi yoğun oldu. Millî Mücadele’nin 100. yılı münasebetiyle; Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi tarafından organize edilen panele: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Yakut, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Altıntaş ve Eskişehirli eğitimci-yazar-şair Ahmet Urfalı konuşmacı olarak katıldı. Yoğun bir ilgiyle karşılan panel, Millî Mücadele şehit ve gazilerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.  Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Yılmaz, ‘Millî Mücadele’de Afyonkarahisar’ın Yeri’ ile ilgili bir konuşma yaptı. Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan da yaptığı konuşmasında, ‘Dede ve babasından dinlediği hatıraları’ anlattı. Konuşmaların ardından; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Yakut’un moderatörlüğünü yaptığı panele geçildi. Prof. Dr. Kemal Yakut, ‘’Batılı devletlerin Türkiye’yi her dönemde bölme planları olmuştur. Ancak kararlı, gayretli ve azimli mücadelenin sonunda her teşebbüs ve her girişim püskürtülmüştür’’ dedi. İHA

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı