HABER AKIŞI

ÖRNEK PROJE

 Tarih: 31-01-2018 04:00:00
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Toplum ve Aile Destek Merkezleri (TADEM) projesi Türkiye'nin batı bölgesinde örnek olduğunu bildirdi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Emine Nur Günay,  Uzun süre profesör öğretim üyesi olarak görev yaptığı Boğaziçi Üniversitesinde "Avrupa Siyaset Okulu" programı kapsamında "İnovasyon ve Kapsayıcı İnovatif Politikalar" konulu ders veren Günay, Eskişehir’deki projelerden örnekler sundu.  Sunumunun kapsayıcı inovatif politikalar bölümüne örnek olarak Eskişehir’de 20 Aralık 2016 tarihinde birinci fazını başlattığı Toplum ve Aile Destek Merkezi (TADEM) gösteren Günay, şöyle devam etti: "Eskişehir’de açılan TADEM’ler kapsayıcı büyümenin desteklenmesi anlamında en güzel örneklerden bir tanesi. Dezavantajlı grupların kendilerini geliştirmesi, mesleki eğitim alarak iş gücüne katılması için kurulan TADEM’ler Türkiye'nin batı bölgesinde bir örnek olmuştur.

KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

TADEM'lerde kişisel gelişim ve mesleki teknik olarak iki ana başlıkta açılan 132 kursta yaklaşık bin 900 kursiyer eğitimlerini tamamlamış ve belgelerini almıştır. İlk günden beri desteğini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve tüm diğer kurumlara teşekkür ediyor, emeği geçen herkesi kutluyorum. Bir diğer güzel örnek ise Eskişehir İlçeleri Yenilikçi Atılım Platformu'dur (EİYAP)  bu projemiz, yerel değerlerin inovatif yaklaşımlar ile markalaşması ve bununla birlikte katma değeri yüksek üretim ve ihracatı hedeflemektedir. Kuşkonmaz konusunda geldiğimiz nokta ortadadır. Sakaryabaşı'nın tanıtımı konusunda da önemli yol aldık. EİYAP Projesi hızlanarak devam edecek aldığımız sonuçları kamuoyuyla da paylaşmaya devam edeceğiz." 

İHTİYACIMIZ VAR

Günay, "Eskişehir’de gerçekleştirdiğim projelerde, çalıştığımız konularda akademisyen birikimimin çok faydasını gördüm. Bu tarz projeler akademik yaklaşım olmadan, belirli hedefler konmadan, kısa, orta ve uzun vadeli planları yapılmadan gerçekleştirilemez. İstek, azim ve kararlılık kadar mantık, sistematik yaklaşım ve bilime de ihtiyacımız var. Bizim için sonuç ve sürdürülebilirlik önemli. Projelerden aldığımız çıktıları da ayrıca toparlayarak bir rapor halinde sunacağız." diye konuştu. AA

  GÜNDEM HABERLERİ
Okullara sıkı takip Okullara sıkı takip Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 G..
Öğretmenler başardı Öğretmenler başardı Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin, çeşitli inşaat çalı..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı