HABER AKIŞI

Milli iradenin temsilcileri

 Tarih: 21-10-2018 04:00:00

Vali Özdemir Çakacak, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali İrfan İbiş’i, Muhtarlar Birliği Dernek Sekreteri Serpil Üstünsoy’u, Ihlamurkent Mahalle Muhtarı Birsen Canbaz’ı ve Sazova Mahalle Muhtarı Kamil Emre’yi makamında kabul etti. Vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlık makamı olduğunu belirten Vali Çakacak, tüm muhtarların ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nü kutlayarak, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Çakacak, “Muhtarlarımız, millî iradenin birer temsilcisidir. Halkın içinden çıkan ve seçimle iş başına gelen, demokrasinin âdeta çekirdek yöneticileridir. Geçmişi yaklaşık iki yüz yıl önceye dayanan, Türk kamu yönetiminin ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olan muhtarlık müessesesi yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Bu vesileyle devlet millet işbirliğinin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; önemli bir görev ifa ettiklerine inandığım tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler temenni ediyorum.” dedi. Muhtarları temsilen konuşan dernek başkanları İbiş ve Üstünsoy ise ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkür ederek, hoşgörü ve özveri anlayışı içerisinde vatandaşa hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı