istanbul escort
HABER AKIŞI

Milli iradenin temsilcileri

 Tarih: 21-10-2018 04:00:00

Vali Özdemir Çakacak, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali İrfan İbiş’i, Muhtarlar Birliği Dernek Sekreteri Serpil Üstünsoy’u, Ihlamurkent Mahalle Muhtarı Birsen Canbaz’ı ve Sazova Mahalle Muhtarı Kamil Emre’yi makamında kabul etti. Vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlık makamı olduğunu belirten Vali Çakacak, tüm muhtarların ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nü kutlayarak, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Çakacak, “Muhtarlarımız, millî iradenin birer temsilcisidir. Halkın içinden çıkan ve seçimle iş başına gelen, demokrasinin âdeta çekirdek yöneticileridir. Geçmişi yaklaşık iki yüz yıl önceye dayanan, Türk kamu yönetiminin ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olan muhtarlık müessesesi yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Bu vesileyle devlet millet işbirliğinin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; önemli bir görev ifa ettiklerine inandığım tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler temenni ediyorum.” dedi. Muhtarları temsilen konuşan dernek başkanları İbiş ve Üstünsoy ise ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkür ederek, hoşgörü ve özveri anlayışı içerisinde vatandaşa hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı