istanbul escort
HABER AKIŞI

KATLİAMA DUR DEYİN

 Tarih: 07-08-2019 04:00:00

Türkiye’nin oksijen depolarından biri olan Çanakkale Kaz Dağları’na yapılmak istenilen altın madenine karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti’ne katılan CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü binlerce vatandaşın katıldığı direnişe destek verdi.

CHP Genel Merkezi’nin destek verdiği, sivil toplum derneklerinin, aktivistlerin, sanatçıların, yazarların ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Su ve Vicdan Nöbeti’ne katılan Dr. Jale Nur Süllü “Kazdağlarımızda yapılan doğa katliamına ve talana dur demek için 5 Ağustos gerçekleşen büyük eyleme ülkemizin farklı yörelerinden gelmiş ve 11 gündür nöbet tutan yüzlerce doğa aşığı vatanseverlerle buluştuk. Aynı duyguları yaşayan binlerce insan ülkemizin dört bir yanında rant uğruna yaşanan doğa katliamlarına dur demek için haykırdık. Gerçekleşen bu katliam sonucu 10 yıl işletilecek altın madeni için, un ufak edilecek dağlarımızdan elde edilecek altının yüzde 96’sı Kanada'lı şirkete, yüzde 4'ü güya devlete kalacağı belirtiliyor. Türkiye’nin dört bir yanında yer altı kaynaklarımızı peşkeş çeken bu anlayışın Eskişehirimizde de Alpu kömürlü termik santral projesi ile başlatmak istediği talan Murat Dağı altın madeni, Beylikova, Mihalıççık, Sivrihisar arasında kurulacak demir nikel madeni ve son olarak Alpu Esence’de ÇED gerekli değildir kararı çıkan altın, gümüş madeni ile artarak devam ediyor. Eskişehirliler olarak bugüne getirdiğimiz direnişte olduğu gibi Kazdağları’nda, Salda Gölü’nde Türkiye’nin dört bir yanında devam eden çevre direnişlerinde yaşam hakkını savunan vatandaşlarımızla bu katliamları durduracağız” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Ayak basmadık yer kalmayacak Ayak basmadık yer kalmayacak AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’EİYAP ve Köy Köy Eskişehir’’ ..
Orman Bölge isyan etti Orman Bölge isyan etti Orman Bölge Müdürlüğü Seyitgazi’de yaşanan orman yangını nedeniyle sosyal medyad..
Konut satışları resmen çakıldı Konut satışları resmen çakıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir'..
15 milyonluk şeffaf ihale 15 milyonluk şeffaf ihale Odunpazarı Belediyesi, Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı Kayıhan Sokak No:1 adr..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı