HABER AKIŞI

HAREKETE GEÇİLDİ

 Tarih: 30-03-2017 04:00:00
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu Türkiye’de 200 bin hastanın organ nakli beklediğini belirterek, organ bağışı konusunda farkındalık yaratılacağını söyledi.

EN İYİ TEDAVİ ŞEKLİ

Akılcı ilaç kullanımı ve Organ Bağışı konularında farkındalığın arttırılması için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından resmi ve özel liselerde görev yapan öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldığı belirtildi. İl Sağlık Müdürü Ali Mumcu yaptığı yazılı açıklamada, “ Bilindiği üzere, Ülkemizde yaklaşık 200 bin hasta organ yetmezliği nedeniyle organ nakli beklemektedir. Hastaların yaşam kalitesini artıran ve diğer tedavilere göre daha ekonomik olan organ nakli, organ yetmezliklerinde bilinen en iyi tedavi şeklidir” dedi.

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Mumcu sözlerine şöyle devam etti: “Hastaların klinik ihtiyaçlarına uygun ilaçları, kişisel gereksinimlerini  karşılayan dozlarda, yeterli süre boyunca, kendilerine ve topluma en az maliyet ile  kullanmaları olarak  tanımlanan Akılcı İlaç Kullanımı ve Organ Bağışı konularında bilgi eksikliğinin giderilmesi ve farkındalığın artırılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü olarak resmi ve özel liselerde görev yapan Biyoloji ve Sağlık Bilgisi dersleri öğretmenlerinden gönüllü olanlar ile gün boyu bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Daha sonra organ bağış/akılcı ilaç kullanımın elçileri vasıtasıyla gerek öğrencilerin, gerekse diğer öğretmen ve öğrenci velilerinin organ bağışı ve akılcı ilaç kullanım konularında bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır”  (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı