HABER AKIŞI

Gurbetçiler meclis gündeminde

 Tarih: 06-10-2019 04:00:00

Avrupa’daki Türklerin sorunlarını ve çözüm önerilerini TBMM kürsüsünde dile getiren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Temmuz ayında çıkarılan yasa ile gurbetçilerin iki kat prim borcu ödeyerek yarı yarıya az maaşla emekliliğe mecbur edildiğini anlattı. Çakırözer, “Açıkça haraç alınıyor. Temmuz ayından önce 100 bin lira vererek emekliliği hak eden Almanya’da yaşayan bir kardeşimiz Türkiye’den 2400 lira emekli maaşı alabilirken şimdi 200 bin lira ödeyerek emekli olabiliyor, alacağı maaş ise 1500-1600 liraya düşüyor” dedi. Bir Avrupalı Türk ailenin Türkiye’ye geliş gidişlerinin bir servet olduğuna dikkat çeken Çakırözer, “THY indirim değil, bindirim yapıyor. Bu fiyat politikasından acilen vazgeçilmesi şart!” diye konuştu. Çakırözer, “Gurbetçilerimiz kâr-zarar hesaplarınızın bir ögesi olarak değil, birinci sınıf Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak görülmelidir” ifadelerini kullandı. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı