HABER AKIŞI

CHP 97 yaşında

 Tarih: 10-09-2020 04:00:00

CHP kuruluşunun 97’nci yıldönümünü kutladı, Vilayet meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başlayan törende, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel konuşma yaptı.

İl Başkanı Taşel konuşmasında şunları dile getirdi: “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığımız, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halka Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak karşınızdayız. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç gitmediği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimlerinizle 2’nci Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.”

Yıldönümü kutlamaları kapsamında daha sonra Hamamyolu köprüsü, ulus anıtında resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

  GÜNDEM HABERLERİ
Koronanın şakası yok Koronanın şakası yok Eskişehir’de yaklaşık 500 kişinin yaşadığı 5 bloktan oluşan site, Korona virüs (..
Mihalgazi’de orman yangını Mihalgazi’de orman yangını Mihalgazi ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan..
Avrupa'da yaşayan Türkler'e destek Avrupa'da yaşayan Türkler'e destek Eskişehir İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy Avrupa Birliği Türkleri Kültür..
  SİYASET HABERLERİ
Millet İttifakı buluşması Millet İttifakı buluşması Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın siyasi partilerin temsilcileri ile temas..
HABER ARŞİVİ
Yukarı