HABER AKIŞI

Birlikte şifa dağıtacaklar

 Tarih: 20-09-2019 12:11:00  -   Güncelleme: 20-09-2019 12:30:44
  HABER VİDEOSU
Türkiye 142’ncisi olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine birincilik ile giren Yaren Us, yolları aynı okulda kesişen 4’üncü sınıftaki ağabeyi ile ileride hastalara şifa dağıtacak.

AĞABEYİNİN İZİNDEN GİDİYOR

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye sıralamasında 142’nci olan Yaren Us, ağabeyinin izinden gitmek için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etti. Aldığı puan sayesinde istediği üniversiteyi tercih etme şansı bulunan Us, okula birincilikle girdi. Yaren Us ile ESOGÜ Tıp Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi ağabeyi Çağdaş Us’un yolları da eğitim dolayısıyla tekrar kesişti. Ağabey ve kardeşi ilkokuldan sonra üniversitede de aynı okulda öğrenim görecek. Okulların açılması ile ağabey, kardeşi Yaren Us’a doktorlukla ilgili bilgi verirken laboratuvarları gezdirmeyi de ihmal etmiyor.

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GELDİ

Okula birincilik ile giren Yaren Us, Türkiye genelinde tüm okulların artı ve eksilerini incelediklerini söyledi, ‘Tıp fakültesi eğitimi de dünyanın en zor eğitimi olduğu için ailemin yanında kalmayı tercih ettim’ diyen Us, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Osmangazi Üniversitesi de köklü ve güzel bir üniversiteydi. O yüzden bu seçimi yaptım. Ağabeyim de gelmem için vesile oldu. Başka bir yere gitmemin çok mantıklı olmayacağını söyledi ve buraya gelmemi söyledi. Ağabey kardeş okuyacağız. Liseden beri başarılı öğrencilerdik. Ailem için de bekleniyordu ve garip bir durum değildi. Bundan sonra iyi bir hekim olmak için kendimi geliştirmeye çalışacağım. Benim küçüklüğümden beri hayalim doktor olmaktı.”

İLKOKULDA BERABERDİK ŞİMDİDE

Kardeşi ile aynı okulda okuyacak olan Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrenicisi Çağdaş Us ise ailece çok mutlu olduklarını söyledi. Vatana ve millete hayırlı insanlar olmak için çabaladıklarını dile getiren ağabey Us, “Kardeşime de yardımcı olacağım. Şimdiden tavsiyeler vermeye başladım. Eğitim hayatı boyunca aslında çok fazla yardımım olmadı kendisine. Çünkü benden daha iyi bir dereceyle geldi. Hatta soru soruyordu ben bilmiyordum ama sorun bende değilmiş. Kardeşimle alakalıymış. Osmangazi Üniversitesini de kardeşime tavsiye ettim. Üniversitemiz ve fakültemizin diğer fakültelerden bir eksiğinin olduğunu düşünmüyorum. O yüzden burayı tavsiye ettim. O da böyle istedi. Bence doğru bir tercih yaptı. Şimdi okulda karşılaşmaktan ibaret oluyor. Biraz garip bir his. Sanki ilkokulda gibi. İlkokulda da beraberdik. Yine okulda karşılaşıyorduk. Tekrar ediyor gibi oldu” diye konuştu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı