HABER AKIŞI

270 milyonluk yatırım

 Tarih: 05-11-2019 04:00:00
Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yönetici şirketi olan ATAP A.Ş., BEBKA’nın finansman desteği ile gerçekleştirdiği “Eskişehir Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölge Fizibilite Etüdü” çalışmasın, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında katılımıyla gerçekleşen bir toplantıda, konu ile ilgili taraflara tanıttı.

Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra, Eskişehir’deki üniversite rektörleri, Sanayi ve Ticaret Odası ile Organize Sanayi Bölgesi üst yönetimi, BEBKA Genel Sekreteri ve çeşitli akademisyenler ile iş insanları katıldılar. ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ev sahibi Savaş Özaydemir, açılış konuşmasında, ATAP’ın kurulduğu yıllardaki dönemi hatırlatarak, gerekli altyapı, fiziki imkânlar, yaratıcı insan kaynağı, tanıtım veorganizasyonel kabiliyet unsurlarını bir araya getirmek suretiyle gerek Eskişehir’i gerekse Eskişehir vasıtasıyla Türkiye’yi yaratıcı endüstriler anlamında bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla Eskişehir’de kurulacak bir “yaratıcı endüstriler ihtisas serbest bölgesi”’nin sadece kent ekonomisine değil, ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlayacağını belirtti. Çakacak, serbest bölgelerin ülke ekonomilerindeki önemini vurgulayarak, Eskişehir’de hayata geçirilecek Eskişehir Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi’nin fizibilite etüdünde görev alan taraflara teşekkür etti.Açılış konuşmalarından sonra, ATAP tarafından hazırlanan fizibilite etüdü, toplantıda hazır bulunan katılımcılara detaylı bir şekilde tanıtıldı.80 hektar alanda 8 yılda yaklaşık 270 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek proje için Vali Özdemir Çakacak’ın önerisi ile Eskişehir Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi kurulması konusunda çalışacak bir Müteşebbis Heyetinin kurulması kararı alındı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı