HABER AKIŞI

Yunus Emre TBMM’de!

 Tarih: 21-08-2019 04:00:00

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde aralarında kemoterapi, anjiyografi gibi ünitelerin de olduğu bazı bölümlerin kapatıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin birimlerinin birer birer kapatılması ile yaklaşık 400 bin nüfuslu Tepebaşı ilçesinin kamu sağlık hizmetinden mahrum kalacağına dikkat çeken Çakırözer, “İnsanların sağlıklarıyla oynuyorsunuz. Şehir Hastanesi’ne daha fazla kazandırmak için mi Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin bölümlerini kapatıyorsunuz?” tepkisini gösterdi. Çakırözer, “Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde bölümleri kapatıp, hizmetleri sınırlayarak insanların sağlığıyla oynuyorsunuz. Sintigrafi,Radyoterapi, Pet-cd, Kemoterapi, anjiyografi ve yanık üniteleri, 12 odalı uyku laboratuvarı, KVC Anevrizma ameliyatı cihazları depoya kilitleniyor. Eskişehirliler bu kritik sağlık hizmetlerinden yararlandırılmıyor. Bu, halk sağlığının tehlikeye atılmasıdır ve vicdanlara sığmaz” dedi. Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin Eskişehir’in merkezinde yer aldığı ve Eskişehirlilerin sağlık hizmeti almak için Yunus Emre Devlet Hastanesi’ni tercih ettiğini söyleyen Çakırözer, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, “Hastanedeki bazı bölümlerin kapatıldığı iddiaları Eskişehirlileri hem üzmüş hem de sağlık hizmetinden mahrum bırakmıştır. Tepebaşı bölgemizde yer alan Yunus Emre Devlet Hastanesi’ndeki bu bölümlerin kapatılması demek kalp ve damar hastalarının tedavi olamaması ya da tedavi olmak için başka bölgelere gitmek zorunda bırakılması demektir. Milyonluk yatırımlar yapılarak açılan bu bölümlerin kapatıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu birimlerin kapatılmasının gerekçesi nedir? Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde hangi bölümler kapatılmıştır? Şu anda hangi bölümler açıktır?” sorularını yöneltti. Öte yandan Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde hastaların tahlil alırken yaşadığı sorunları da gündeme getiren Çakırözer, “Hastanede tahlil alamadığı için çok sayıda hastanın mağdur edildiği kamuoyuna yansımıştır. Tahlil almak için hastaneye gelen insanlar aç bırakılmasının yanı sıra doğru tahlilleri alamadığı ya da tahlillerin ertesi gün çıkmadığı, hastaların tedavilerinin geciktiği söylenmektedir. Bu iddialar doğru mudur?” dedi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART Son günlerde gündeme gelen siyanürlü intihar vakalarına değinen Kimya Mühendisle..
Kadınlara iş fırsatı Kadınlara iş fırsatı Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kadın otob..
HABER ARŞİVİ
Yukarı