HABER AKIŞI

Yunus Emre TBMM’de!

 Tarih: 21-08-2019 04:00:00

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde aralarında kemoterapi, anjiyografi gibi ünitelerin de olduğu bazı bölümlerin kapatıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin birimlerinin birer birer kapatılması ile yaklaşık 400 bin nüfuslu Tepebaşı ilçesinin kamu sağlık hizmetinden mahrum kalacağına dikkat çeken Çakırözer, “İnsanların sağlıklarıyla oynuyorsunuz. Şehir Hastanesi’ne daha fazla kazandırmak için mi Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin bölümlerini kapatıyorsunuz?” tepkisini gösterdi. Çakırözer, “Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde bölümleri kapatıp, hizmetleri sınırlayarak insanların sağlığıyla oynuyorsunuz. Sintigrafi,Radyoterapi, Pet-cd, Kemoterapi, anjiyografi ve yanık üniteleri, 12 odalı uyku laboratuvarı, KVC Anevrizma ameliyatı cihazları depoya kilitleniyor. Eskişehirliler bu kritik sağlık hizmetlerinden yararlandırılmıyor. Bu, halk sağlığının tehlikeye atılmasıdır ve vicdanlara sığmaz” dedi. Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin Eskişehir’in merkezinde yer aldığı ve Eskişehirlilerin sağlık hizmeti almak için Yunus Emre Devlet Hastanesi’ni tercih ettiğini söyleyen Çakırözer, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, “Hastanedeki bazı bölümlerin kapatıldığı iddiaları Eskişehirlileri hem üzmüş hem de sağlık hizmetinden mahrum bırakmıştır. Tepebaşı bölgemizde yer alan Yunus Emre Devlet Hastanesi’ndeki bu bölümlerin kapatılması demek kalp ve damar hastalarının tedavi olamaması ya da tedavi olmak için başka bölgelere gitmek zorunda bırakılması demektir. Milyonluk yatırımlar yapılarak açılan bu bölümlerin kapatıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu birimlerin kapatılmasının gerekçesi nedir? Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde hangi bölümler kapatılmıştır? Şu anda hangi bölümler açıktır?” sorularını yöneltti. Öte yandan Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde hastaların tahlil alırken yaşadığı sorunları da gündeme getiren Çakırözer, “Hastanede tahlil alamadığı için çok sayıda hastanın mağdur edildiği kamuoyuna yansımıştır. Tahlil almak için hastaneye gelen insanlar aç bırakılmasının yanı sıra doğru tahlilleri alamadığı ya da tahlillerin ertesi gün çıkmadığı, hastaların tedavilerinin geciktiği söylenmektedir. Bu iddialar doğru mudur?” dedi. HM

  GÜNDEM HABERLERİ
MERALAR TEHLİKEDE MERALAR TEHLİKEDE Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, mera alanları..
AK Parti’den sert tepki AK Parti’den sert tepki AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara d..
Okula talep yağıyor Okula talep yağıyor Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla2019-2020 e..
Bakanlık müfettiş görevlendirdi Bakanlık müfettiş görevlendirdi Eskişehir Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezind..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı