istanbul escort
HABER AKIŞI

Yönetici dengesi şart

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

   Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, “Büro iş kolunda çalışan kadın sayısı yüzde 40’lara ulaşıyor ancak yönetici kadrolarında yüzde 10 kadın var. Öncelikle burada bir dengenin olması gerekiyor.” dedi. Yılancı, Büro Memur-Sen Eskişehir Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kafede düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kadınların değerinin sadece bir gün değil yılın her günü bilinmesi gerektiğini söyledi. Kadınların layık olduğu yerlere gelmesi için mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Yılancı, şöyle konuştu:”Büro iş kolunda çalışan kadın sayısı yüzde 40’lara ulaşıyor ancak yönetici kadrolarında yüzde 10 kadın var. Öncelikle burada bir dengenin olması gerekiyor. Kamudaki kadın yönetici açığını el birliğiyle kapatmamız gerekiyor. Büro iş kolundaki yüzde 10’luk kadın yönetici sayısı yetmiyor. Erkek yönetici sayısı ile kadın yönetici sayısı eşitliğinde, kadınların sorunları daha iyi çözülecek. Büro Memur-Sen Genel Merkezinde 7 erkek arkadaş var. Büro Memur-Sen Genel Merkezine de iki kadın arkadaş getirip Büro Memur-Sen’e kadın eli değip daha güçlü olmasını istiyoruz.”Büro Memur-Sen Eskişehir Şubesi Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Uslu da kadınları iş hayatında daha çok görmek istediklerini belirterek, kadın çalışan oranının artması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı ise kadınlara yönelik ayrımcılığın, şiddetin, adaletsizliğin olmadığı bir dünya, ülke ve şehir hayal ettiklerini vurguladı. Toplantıya, Büro Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Selim Aktaş ile sendika üyesi kadınlar katıldı. 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı