istanbul escort
HABER AKIŞI

Yetiştiricilere eğitim

 Tarih: 22-06-2018 04:00:00

Eskişehir'de bir otelin toplantı salonunda; ceviz yetiştiricilerine,  ''Ceviz yetiştiriciliği ve gübrelenmesi'' ile ilgili seminer verildi. Seminere; Eskişehir ve Bilecik'ten çok sayıda ceviz yetiştiricisi katıldı. Ar-Ge Endüstriyel Genel Müdürü Vedat Karakaya ve Ziraat Mühendisi Harun Çolak tarafından; ceviz yetiştiricilerine, ürünler hakkında genel bilgiler verildi. Daha sonra, yüksek ziraat mühendisi ve aynı zamanda bitki besleme uzmanı Yakup Alpaslan Ergün 'bitki besleme' ile ilgili genel bilgiler verdi ve sözlerine şöyle devam etti: ''Ceviz ağacının kökleri inebileceği derinlik, bir buçuk metre derinliğe kadar inebildiği derinlik dikkate alınarak analiz yapılmalıdır'' diye ifade etti. Ceviz yetiştiricilerine verilen genel bilgiler arasında şu konulara değinildi: Toprak verimliliğini artırmada, en önemli faktörlerden birisi, bitki besin elementleridir. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için; uygun miktar ve formülasyonlardaki besin elementlerinin gübre olarak gerek topraktan, gerektirdiği durumlarda da yapraktan verilerek kullanılması gereklidir. Demir ve çinko bitkilerde klorofil oluşumu için mutlaka gereklidir. Ayrıca bitkiler için; diğer besin elementlerine de değinilerek, ceviz yetiştiricileri bilgilendirildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı