HABER AKIŞI

Yeni sorun sanal pos!

 Tarih: 09-01-2018 04:00:00
Tüketiciyi Destekleme Derneği (TUKDES) Genel Merkez Çözüm Merkezi Başkanı Av. Merve Sevim Özcan, tüketicilerin kartlarını veya kart bilgilerini ele geçirenler hesap kesim gününe kadar harcama yaptıklarını söyledi.

ŞİKAYET VAR

Özcan, konuyla ilgili olarak "Bankalar tarafından daha az masraflı olması sebebiyle yaygın olarak kullanıma sunulan sanal pos uygulaması, yine bankaların uyguladığı eksik bir işlem sebebiyle tüketicinin gerçek mağduriyetler yaşamasına sebep olmaktadır. Sanal pos kullanılarak yapılan ödemelerde, tüketiciye ait kart bilgileri sisteme girildiğinde ödeme işlemi tamamlanmaktadır” dedi.

MESAJ GELMELİ

“Sanal posa bilgileri giren parayı çekiyor” diyen Özcan, “Kart sahibine bilgi ve onay mesajı gelmiyor. Sanal pos ile tüketici bilgisi dışında yapılan ödemeden hesap kesiminde veya kartımı kaybettim diye bankayı aradığında haberdar olmaktadır. Kartlarımızdan sanal posla yapılan/yaptığımız ödemelerde bilgi ve onay mesajı istiyoruz " ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı