HABER AKIŞI

YENİ MARKALAR ÇIKMALI

 Tarih: 20-07-2020 11:10:50

ETO Başkanı Güler, Eskişehir’in üretimde daha iyisini başarabilecek potansiyeli olduğunu belirterek, yaratıcı sektörlerde yeni yatırımlara, AR-GE ve inovasyona ağırlık vermek gerektiğini vurguladı.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasına giren Eskişehir firmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin 500 Büyük Kuruluşu sıralamasında Eskişehir’den Eti Gıda San ve Tic AŞ, TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş, Alp Havacılık San. ve Tic. A.Ş. ve Peyman Kuruyemiş olmak üzere toplam 4 firmanın yer aldığını belirten Güler, sıralamaya girme başarısı gösteren firmaların yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik etti. Eskişehir’in yetişmiş insan kaynağı potansiyeline dikkat çeken Güler, şehrin bundan çok daha fazlasını başaracak tecrübeye ve imkana sahip olduğunu dile getirdi. Eskişehir’in sanayi geleneği olduğunu hatırlatan Güler, Eskişehir’in yaratıcı yönünü ortaya çıkaracak, istihdam ve katma değer üretiminde üst sıralara ulaştıracak, firmalarını dünya ölçeğinde rekabetçi konuma getirecek dönüşümü yakalaması gerektiğinin altını çizdi. Şehrin bu yöndeki gelişimi için taşın altına ellerini koyduklarını ve bilişim ve yazılım sektöründeki firmalar için Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi (ESİYAK)  projesini hazırladıklarını hatırlatan Güler, Eskişehir’in geleceğin sektörlerine daha çok yatırım yapması gerektiğine değindi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Keski..
Gökyüzünde tarihi gece Gökyüzünde tarihi gece Eskişehir’de Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kur..
Yeni projeler masada Yeni projeler masada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve b..
EFSAD’dan Ataç’a ziyaret EFSAD’dan Ataç’a ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Başk..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı