HABER AKIŞI

Yaz mevsiminde çocuk beslenmesine dikkat

 Tarih: 22-07-2018 04:00:00
Beslenme ve Diyet Uzmanı Mine Şenarslan Toraman, yaz aylarında çocukların beslenme düzenlerine yönelik bilgilendirmelerde bulundu. 
Çocukluk dönemi; büyüme ve gelişmenin hızlı seyrettiği, beslenme alışkanlıklarının şekillendiği bir dönemdir. Özellikle beslenme alışkanlıklarının kazanıldığı bu dönem çocuklar için oldukça önemliyken özellikle yaz dönemlerinde tüketilen besinler çocukların sağlığı için en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri haline geliyor. Özellikle yaz aylarında çocuklardaki kilo artışını önlemek ve onları sosyalleştirmek adına çeşitli aktivitelere yönlendirilip, bol bol hareket etmelerini sağlamak gerektiğini belirten Uzman Diyetisyen Toraman, besin ihtiyaçlarının karşılanmaması durumunda karşı karşıya kalınması muhtemel olan bağışıklık problemlerinin de meydana gelebileceğini söyledi. İHA
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı