HABER AKIŞI

Yaşlılara vefa çiçeği

 Tarih: 02-10-2019 04:00:00

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle Vişnelik, Çamlıca ve Uluönder mahallelerinde Evde Sağlık Birimi Ekipleri ile birlikte vatandaşları evlerinde ziyaret ederek Dünya Yaşlılar Günlerini tebrik edip çiçek verdi.

2019 yılı içerisinde hastanelerimize başvurup sağlık hizmeti alan 1 Ekim doğumlu ve yüz (100) yaş üzeri yaşlıların hem doğum günlerini hem de 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü yaptığı ev ziyaretiyle birlikte kutlayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; “Ziyaretinde yaşlılığın olağan ve kaçınılmaz bir süreçtir. Yaşlılarımızın bedensel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmeleri konusunda destek, bilgi ve danışmanlık sağlamaya çalışıyoruz. Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir” dedi. Müdür Bilge; Ziyaretinde Yaşlılar ve Aile yakınları ile de sohbet ederek sağlık hizmetleri ile ilgili bilgi alış verişinde bulundu ve sağlıklı yaşlanmanın sırlarını sordu. Yaşlılar Günü’nün ilk defa kutlandığını ve kendilerine ilk defa çiçek takdim edildiğini söyleyen yaşlı ve yaşlı yakınları ise; bu tür ziyaretlerin kendilerini mutlu ettiğini, moral bulduklarını, verilen sağlık hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek ziyaretleri için İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge’ye teşekkür ettiler. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı