istanbul escort
HABER AKIŞI

YARALAR SARILIYOR

 Tarih: 16-04-2018 04:00:00

Geçtiğimiz Eylül ayında çıkan orman yangınında zarar gören Sofular Yaylası için “Sofular Yaylası Sizinle Nefes Almaya Başlıyor” sloganı ile düzenlenen etkinlikle yeniden ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Kaymakamlık, Orman Genel Müdürlüğü, Bozüyük Belediyesi, Bozüyük Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dodurga Belediyesi iş birliği ile düzenlenen fidan dikimi etkinliğine; Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Orman İşletme Şefleri ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Başkan Bakıcı, katılımcılara teşekkür etti. Yanan alanın yeniden eski haline gelmesi için çabaladıklarını kaydeden Bakıcı, “Kendilerinin akılları rantta olduğu için orman yangınını bile ranta yorumladılar ve bu söylemlerle bunca insanın bunca ekibin verdiği emeğe hakaret ettiler. Onlar şimdi bugün buraya gelip görsünler, biz buraya 20 bin villa dikmeye geldik. Mensubu olduğumuz yüce İslam dini, ağaç ve yeşillik hakkında benzersiz telkinlerle doludur. Peygamberimiz; ’Sizden biri bir fidan dikerken kıyamet kopsa, elindeki fidanı dikmeye yeter vakit varsa o fidanı diksin, kıyamet koptu diye vazgeçmesin.’, ’Herhangi bir Müslüman bir ağaç diker de ondan insan, hayvan veya kuş yerse, yenen şey kıyamete kadar o Müslüman için sadaka, iyilik, sevap olur’ buyurarak ağaca verdiği önemi ifade etmiştir” şeklinde konuştu. Daha sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar belirlenen noktalara ağaç fidanları dikerek alana tohum saçtı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ERDOĞAN SÖZ İSTEDİ ERDOĞAN SÖZ İSTEDİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Recep Tayyip Erdoğan, "Eskişehir, 31 Mart'ta şeh..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı