HABER AKIŞI

Yalnızlar kenti olduk

 Tarih: 11-06-2018 11:43:04
Azeri gazını Avrupa’ya taşıyacak olan TANAP’ın tarihi açılışı öncesi Türkiye’de dağıtımın merkezi Eskişehir ve Seyitgazi’de büyük bir hazırlık yapılıyor.

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, 12 Haziran’da Eskişehir’de gerçekleştirilecek. Dünyanın son yıllardaki en büyük enerji projelerinden TANAP’ın açılışı için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili ve KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı da katılacak.

ÜST DÜZEY ÖNLEMLER

Seyitgazi bölgesinde kurulan kompresör ve ölçüm istasyonları alanında da hazırlıklar sürüyor. Devlet büyüklerinin açılış sonrası ziyaret etmesi beklenen tesislerde tüm detaylar dikkatle inceleniyor. Ayrıca Valilik Meydanı’nda da bugün itibariyle açılış hazırlığı başlayacak. Cumhurbaşkanlarının katılacağı tören nedeniyle güvenlik üst seviyeye çıkarılacak ve trafikte düzenleme yapılacak.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü ba..
Okullarda güvenli geçiş Okullarda güvenli geçiş Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile ok..
Ortak akılla çözeriz Ortak akılla çözeriz AK Parti Genel Merkez tarafından dış ilçelerden sorumlu olarak görevlendirilen M..
HABER ARŞİVİ
Yukarı