HABER AKIŞI

Yaka kameralı denetim

 Tarih: 12-03-2018 04:00:00

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimlerde, ''Yaka kameralı'' sistem kullanıldığı bildirildi. Zabıta Müdürü Erdem Tetik yaptığı açıklamada, güvenlik, kanıt ve şeffaflık gibi konularda kolaylıklar sağlayan yaka kameralı sistemin, seyyar satıcılara yönelik operasyon, esnaf, minibüs ve pazar denetimleri dahil her türlü görevde kullanılacağını bildirdi. Denetim sırasında oluşabilecek sıkıntıların en aza indirilmesinin amaçlandığını ve hem çalışan personel için hem de vatandaşlar için birçok kolaylık sağlayacağını ifade eden Tetik, şunları kaydetti: ''Birçok özelliği yanı sıra gece görüş özelliği de bulunan kameralar ile ekiplerimiz, gözünden kaçan anlık bir durum kayıt altına alınmış olacak. Göreve çıkan personel omuz veya yaka bölgesinde bulunacak olan görüntü ve ses kaydı yapan yaka kameraları, uygulama başlamadan önce vatandaş bilgilendirilerek, uygulamanın icrasına geçilecek. Denetim ve operasyon süresince açık kalan kameralar an be an hem vatandaşı hem de uygulamaya katılan ekipleri kayıt altına alıyor. Böylece kameralı sistem sayesinde sözlü ve fiziksel saldırılara karşı caydırıcı bir unsur olmakla birlikte ekipler ve vatandaş arasındaki iletişim problemleri ve denetim eksikliği ortadan kalkacak.'' 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Okullara sıkı takip Okullara sıkı takip Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 G..
Öğretmenler başardı Öğretmenler başardı Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin, çeşitli inşaat çalı..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı