HABER AKIŞI

Vekilden bilet isyanı

 Tarih: 29-05-2020 11:43:24

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, 28 Mayıs’ta başlayan Yüksek Hızlı Tren seferlerinde İstanbul-Eskişehir ulaşımının planlanmamasının gerekçesini, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na verdiği önerge ile sordu.

 Dr. Jale Nur Süllü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının İstanbul–Ankara, Eskişehir-Ankara ve Konya-Ankara seferlerinin başladığını ilan etmesininardından, İstanbul –Ankara treninin Eskişehir’de durmaması ve Eskişehir için tren bileti satışı yapılmayışının nedeninin anlaşılamaz olduğunu söyledi.  Yüksek talep gören Eskişehir- İstanbul hızlı tren ulaşımının planlanmamasının, TCDD Yönetiminin, öngörüsüzlüğünün ve Eskişehirlilerin yine görmezden gelindiğinin göstergesi olması açısından son derece üzücü olduğunubelirten Süllü, demiryollarının kavşak noktasında olan demiryolcular şehri Eskişehirimiz için, bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi.YHT Bilet Satış sitesinden İstanbul – Eskişehir bileti almayı denediğindeböyle bir seferin olmadığını görünce,TCDD Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgiyi teyit ettiğini açıklayan Süllü, İstanbul – Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi alamadıklarını, ancak, Ankara’ya trenle geçip oradan aktarma yapma konusunda,müşteri hizmetlerinin kendince, pratik bir öneride bulunduğunu, söyledi. İstanbul’dan gelen trenin Eskişehir’de neden durmadığınıve İstanbul-Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağını verdiği yazılı soru önergesi ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı’na soran Süllü, TCDD yetkililerine debu mağduriyetin ortadan kaldırılması çağrısında, bulundu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE Yeni doğan bebekleri için geleneksel Afgan pilavı hazırlayan Afganistan uyruklu ..
TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Çifteler ilçesinde yapımı başlayaca..
107 gün sonra 107 gün sonra Camilerin içinde namaz kılmaya verilen aranın sona ermesiyle, Eskişehir’in tarih..
Çocuk dostu muhtar Çocuk dostu muhtar İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, bir hayırsever tarafından kendiler..
HABER ARŞİVİ
Yukarı