istanbul escort
HABER AKIŞI

VATANDAŞA HESAP VERDİ

 Tarih: 19-01-2018 04:00:00  -   Güncelleme: 19-01-2018 11:15:49

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Her hafta farklı bir mahalleye giderek vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Kurt, Bardakçı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ardından Emek Mahallesi’nde bulunan Emirdağlılar Derneği’nde vatandaşlarla buluştu. Yenidoğan Mahalle Muhtarı Sabit Körpe, Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut, 71 Evler Mahalle Muhtarı Emir Dişbudak ve Emek Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Uçar’ın da yer aldığı toplantıya Emek, Erenköy ve 71 Evler Mahallerinde yaşayan vatandaşlar katıldı.  Son zamanlarda çokça tartışılan taşeron işçilere kadro meselesine de değinen Başkan Kurt,  Odunpazarı Belediyesi’nin yönetimine gelir gelmez Odunpazarı Belediyesi’ndeki taşeron işçi sorununu çözdüklerini söyledi.  
YOLLAR YAPTIK
Odunpazarı Belediyesi’nin yönetiminde 4’üncü yıllarını tamamlamak üzere olduklarına dikkat çeken Başkan Kurt, bu 4 yıl içersinde pek çok projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.  Kurt, “Yapılmayanları yaptık, yeni perspektif açtık. İnsanlarımıza sosyal belediyeciliğin ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Kilometrelerce yollar yaptık, bunlar görülüyor. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; geçmiş dönemlerde yapılan yoldan, parktan daha fazlasını yaptık. Tüm bunları da iktidarın bize yaptığı ekonomik baskıya rağmen yaptık. Odunpazarı Belediyesi, geçmiş dönemlerde iktidar partisinin belediyesi idi, ama iktidarın nimetlerinden yararlanamadı. Hâlbuki iktidar partisinin belediyesi neden seçilir, iktidar ona kaynak aktarsın diye seçilir. Ama aktaramadı, alamadılar, yapamadılar. Şuanda biz daha çok kaynak yaratıyoruz. Bunu iddia ile söylüyorum. Daha çok para bulabiliyoruz ve bulduğumuz parayı da daha doğru yerlere yatırıyoruz. 4 yılda işçi ve memur ücretleri bir gün dahi aksamadı. Günü gününe yattı, hiçbir şekilde mağdur etmedik” diye konuştu.  
“EMEK MAHALLESİNE ÖNEM VERİYORUZ”
 Emek Mahallesi’nin kendileri için önemli olduğunu dile getiren Başkan Kurt,  konuşmasına şöyle devam etti: “Burası Eskişehir’in en büyük mahallesi, bu mahallede şuanda 40 bin kişi yaşıyor ve bu nüfus sürekli büyüyor. Odunpazarı Belediyesi yönetimine gelince hemen Emek Mahallesi’ne bir halk merkezi, gençlik merkezi ve kütüphane açtık. Bazı hizmet birimlerimizi buraya getirdik. Mahallenin gençlerini, kadınlarını, çocuklarını burada eğitir hale geldik. Burada açtığımız kurslarla ciddi sayıda çocuğumuz Anadolu liselerini, üniversiteyi kazandı. Bunlar şimdiye kadar olmayan hizmetlerdi. Kadınların gördükleri eğitimlerde ürettiklerini pazarlayabiliyoruz. Kısacası kadınlarımıza gelir elde etme imkanı da sağlıyoruz. Emek Mahallesi’ne getirdiğimiz tesislerimizde psikologlarımız, sosyologlarımız, araştırmacılarımız var. Ev ev gezip, buraların sorunlarını tespit ederek çare arama noktasında bizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar.” Emek Mahallesi, 71 Evler ve Erenköy Mahallelerinde Odunpazarı Belediyesi’nin hayata geçirmek istediği projeleri de anlatan Başkan Kurt, bu bölgeye spor alanı yapmak istediklerini söyledi. (Özdemir Uçak)

 

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı