istanbul escort
HABER AKIŞI

Uygur Türk’ü zulüm altında

 Tarih: 20-08-2018 04:00:00

MHP Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fuat Kozak, Çin’in Sincar Uygur Türk bölgesinde soydaşların zulüm altında olduğunu söyledi. MHP’li Kozak, Çin’in Sincar Uygur Türk bölgesinde yaşayan müslüman Uygur Türk’lerine baskıların her geçen gün arttığı bütün dünya ve kamuoyu tarafından bilinmektedir. Birleşmiş Milletler insan hakları komisyonunun yaptığı araştırmalar göz önündedir ülkedeki sözde siyasi kamplarda 1 milyondan fazla müslüman Uygurlu’nun zorla tutulduğu ve ayrıca 2 milyonun üzerinde Uygur Türklerinin günlük siyasi eğitim adı altında psikolojik baskı yapılmaktadır bu tutuklamaların ve psikolojik baskının insanlık dışı olduğu bilinmeli ve soydaşlarımız bir an önce serbest bırakılmaları için devletimizin gerekli organları devreye girmelidir.  Unutulmasın ki büyük TÜRK devleti her zaman mazlumun yanındadır, soydaşlarımız asla unutulmuş ve yalnız değildir. Uluönder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bir Türk dünyaya bedeldir” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı