HABER AKIŞI

Uygur Türk’ü zulüm altında

 Tarih: 20-08-2018 04:00:00

MHP Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fuat Kozak, Çin’in Sincar Uygur Türk bölgesinde soydaşların zulüm altında olduğunu söyledi. MHP’li Kozak, Çin’in Sincar Uygur Türk bölgesinde yaşayan müslüman Uygur Türk’lerine baskıların her geçen gün arttığı bütün dünya ve kamuoyu tarafından bilinmektedir. Birleşmiş Milletler insan hakları komisyonunun yaptığı araştırmalar göz önündedir ülkedeki sözde siyasi kamplarda 1 milyondan fazla müslüman Uygurlu’nun zorla tutulduğu ve ayrıca 2 milyonun üzerinde Uygur Türklerinin günlük siyasi eğitim adı altında psikolojik baskı yapılmaktadır bu tutuklamaların ve psikolojik baskının insanlık dışı olduğu bilinmeli ve soydaşlarımız bir an önce serbest bırakılmaları için devletimizin gerekli organları devreye girmelidir.  Unutulmasın ki büyük TÜRK devleti her zaman mazlumun yanındadır, soydaşlarımız asla unutulmuş ve yalnız değildir. Uluönder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bir Türk dünyaya bedeldir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
AYNI GEMİNİN  YOLCULARIYIZ AYNI GEMİNİN YOLCULARIYIZ Büyükelçilere verilen yemekte konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Biz kendimizi Afrik..
Kireç Mahallesi’nde su sevinci Kireç Mahallesi’nde su sevinci Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sı..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı