istanbul escort
HABER AKIŞI

Üretim müjdesi

 Tarih: 03-10-2018 04:00:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Bakan Dönmez, “Bir ülkenin en önemli varlığı yetişmiş insan gücü kaynağıdır. Günümüzde bilgi ve tecrübeyi değere dönüştürebilen entelektüel sermayenin yükselişine hep birlikte şahit oluruz. 2053- 2071 hedeflerini konuştuğumuz bugünlerde bu süreci besleyecek insan kaynağı planlamamızı da aynı ölçekte yapmak durumundayız. Artık daha güçlünün, daha çok üretenin değil, yaptığı işe akıl katanın zeka katının hayatta kalacağı bir dünya düzenine doğru hızla ilerliyoruz ve bu yeni dünya düzeninde gücün sembolü insan faktörü. İnsan yani yaşadığımız değişimin en önemli baş aktörü” dedi. Bakan Dönmez, yeni dönemde yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi başlıca hedeflerimizden birisi olacağını belirterek, “Ağırlıklı olarak ithal edilen ürünler Türkiye’de üretilmeye başlanacak. İleri teknoloji geliştiren yazılım, iletişim, haberleşme, sağlık, enerji gibi pek çok alanda Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız. Bugün artık dünyaya teknolojiler yön veriyor. Yeni teknolojilerin üretiminde kabiliyetimizi ne kadar geliştirirsek dünyanın geleceğinde de o kadar fazla söz sahibi oluruz. Aksi takdirde bu işin kaymağını başkaları yer, bize hamallığı kalır. Küresel trendleri ve gelişmeleri takip ederek dünyada yeni gelişen teknolojilerin Türkiye’ye uyarlanması ve en nihayetinde burada üretilmesi bir adım sonrasında ise yeni teknolojilerin üretim merkezi olarak önemli bir başarı hikayesi ortaya koymak mecburiyetimiz söz konusudur” ifadelerine yer verdi.

  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı