HABER AKIŞI

Üreticiye teknik destek

 Tarih: 17-03-2018 04:00:00
Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Meyve Bahçesi ve Bağlarda Budama Teknikleri' eğitimi tamamlandı.

İKİ GÜN TEORİK EĞİTİM

İki gün teorik, 1 gün pratik olmak üzere 3 gün süren eğitim çalışmaları yoğun ilgi gördü. Kursiyerler ilk olarak Tepebaşı Belediyesi 29 Ekim Gençlik Merkezi’nde 2 gün boyunca meyvecilikte fidan seçimi ve bahçe tesisi, budamada kullanılan araçlar ve dezenfeksiyonu, budama tekniği, zamanlarına göre budamalar, meyve ağaçlarında dal şekilleri, budama sistemleri, modern bahçecilikte telli terbiye sistemleri, bağcılıkta budama ve gençleştirme budaması gibi konularda eğitim aldı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da 47 vatandaşın katılımı ile gerçekleşen eğitimleri izleyerek bilgiler aldı ve katılımcılara başarı dileklerini iletti.

UYGULAMA GERÇEKLEŞTİ

Budama üzerine teorik eğitimlerin ardından gerçekleşen örnek bahçe gezisi ve budama uygulaması ise Mutlu Gürdoğan’a ait bahçede yapıldı. Budama uygulamasında eğitimlere katılan kursiyerler öğrendiklerini pratiğe geçirme şansı buldu. Eğitimlere katılarak budama konusunda bilgiler edinen Sefer Görgün isimli vatandaş, "2 gün derslerde budamanın detaylarını öğrendik. Bugün de bahçede öğrendiklerimizi uygulama şansı bulduk. Öğrendiklerimizi tatbik etmek çok faydalı oldu. Tepebaşı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı