istanbul escort
HABER AKIŞI

üreticiye süt desteği

 Tarih: 09-02-2019 04:00:00

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever Çifteler’de çorba ve Eskişehir Bozası ikram ederek düzenlediği sohbet toplantısında üreticilerle buluştu. Çifteler İlçesinde düzenlenen toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Doyuk, Ziraat Odası Başkanı Necat Yatır, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Köksal, İlçe-Şube Müdürleri ve Teknik Personel ile Muhtarlarla birlikte yaklaşık 170 üretici katıldı. İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine Sever üreticilere yaptığı konuşmada; “Üreticilerimizin giderlerini azaltmak için küçükbaş ve büyükbaş hayvan küpe bedelinin artık Bakanlığımız tarafından karşılanacak. En kısa sürede Yerli ve Milli Elektronik Küpe uygulamasına da geçilecek. 2019 yılından itibaren satılacak sütler için, 10 kuruş olarak ödenen süt prim desteği de 15 kuruş arttırılarak, litre başına 25 kuruşa yükseltildi” dedi. 2018 yılı Anaç Koyun-Keçi Desteklemesi başvuru süresini çeşitli sebeplerle kaçırmış küçükbaş yetiştiricilerinin mağduriyetlerinin önüne geçilmesi amacıyla, müracaat süresinin uzatıldığını ifade eden Sever, “Bu durumda bulunan ve sağlanan imkândan faydalanmak isteyen yetiştiricilerimiz 18 Şubat 2019 tarihine kadar Eskişehir Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğine başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor” dedi. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Antik kente sıfır mahalle Antik kente sıfır mahalle Sivrihisar ilçesinde bulunan ve Kibele için kurulan antik kent Pessinus'un yanı ..
Eskişehir için varız Eskişehir için varız AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir ile ilgili gerek Hükümet gerekse B..
Refah değil sefalet Refah değil sefalet Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, memura verilen zam teklifinin refah değil ..
Kararın arkasındayız Kararın arkasındayız MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Bele..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı