istanbul escort
HABER AKIŞI

Türkiye’nin ilk merkezi

 Tarih: 27-11-2018 04:00:00

ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nün düzenlediği "Arıcılık Dünyasında Hacettepe'nin Yeri" konulu konferans Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜM) Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun'un konuşmacı olarak katılımı ile gerçekleşti. Sorkun, dünyada akademik düzeyde arıcılık çalışmalarının 1800'lerde başlamış olmasına rağmen Türkiye'de ilk Arıcılık Kongresi'nin 1980 yılında yapıldığına dikkat çekti. Türkiye Kalkınma Vakfı "Entegre Arıcılık Projesi" ile ilk kapsamlı arıcılık faaliyetlerinin başladığını belirten Sorkun, 2000 yılında kurulan Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Türkiye'de bu alanda çalışan ilk merkez olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Kadriye Sorkun, bu merkezde yürütülen bal, polen, propolis, arı sağlığı, arıcı eğitimi, öğrenci eğitimi gibi konulardaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı