istanbul escort
HABER AKIŞI

Türkiye’nin ilk merkezi

 Tarih: 27-11-2018 04:00:00

ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nün düzenlediği "Arıcılık Dünyasında Hacettepe'nin Yeri" konulu konferans Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜM) Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun'un konuşmacı olarak katılımı ile gerçekleşti. Sorkun, dünyada akademik düzeyde arıcılık çalışmalarının 1800'lerde başlamış olmasına rağmen Türkiye'de ilk Arıcılık Kongresi'nin 1980 yılında yapıldığına dikkat çekti. Türkiye Kalkınma Vakfı "Entegre Arıcılık Projesi" ile ilk kapsamlı arıcılık faaliyetlerinin başladığını belirten Sorkun, 2000 yılında kurulan Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Türkiye'de bu alanda çalışan ilk merkez olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Kadriye Sorkun, bu merkezde yürütülen bal, polen, propolis, arı sağlığı, arıcı eğitimi, öğrenci eğitimi gibi konulardaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  

  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı