HABER AKIŞI

Türkiye’de bir ilk oldu

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00

Seyitgazi İlçe Müdürü, Şube Müdürleri ve Teknik personellerle birlikte, Seyitgazi Sancar Mahallesinde, Kadın Çiftçi Halime Başyiğit’ e ait safran ekili tarlada incelemelerde bulunan İl Müdürü Alkan, tarla başında kadın çiftçi ve eşi ile sohbet ederek karşılıklı bilgi alış verişinde bulundu. Alkan, Halime Başyiğit’ e ait tarlaya Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü teknik desteğiyle, Ülkemizin ilk ve tek tescilli safran çeşidi olan “Karaarslan” çeşidi safran soğanı dikimi yapıldığını belirtti. Safranın dünyanın en pahalı baharatı olduğunu ve boya, kozmetik, ilaç ve gıda sanayi gibi çeşitli endüstri dallarında çok geniş kullanım alanına sahip olduğunu belirten İl Müdürü Alkan, Safran’ın, Eskişehir ili şartlarında kadın eliyle yetiştiriciliğini yaygınlaştırarak; Kadın çiftçiler için yeni bir tarımsal üretim faaliyet kolu oluşturmak, kadın çiftçilerin tarımsal üretimde aktif rol alarak Ülkemiz tarım ekonomisine olumlu yönde katkı sağlamalarının amaçlandığını ifade etti. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı