istanbul escort
HABER AKIŞI

Türkiye’de bir ilk oldu

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00

Seyitgazi İlçe Müdürü, Şube Müdürleri ve Teknik personellerle birlikte, Seyitgazi Sancar Mahallesinde, Kadın Çiftçi Halime Başyiğit’ e ait safran ekili tarlada incelemelerde bulunan İl Müdürü Alkan, tarla başında kadın çiftçi ve eşi ile sohbet ederek karşılıklı bilgi alış verişinde bulundu. Alkan, Halime Başyiğit’ e ait tarlaya Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü teknik desteğiyle, Ülkemizin ilk ve tek tescilli safran çeşidi olan “Karaarslan” çeşidi safran soğanı dikimi yapıldığını belirtti. Safranın dünyanın en pahalı baharatı olduğunu ve boya, kozmetik, ilaç ve gıda sanayi gibi çeşitli endüstri dallarında çok geniş kullanım alanına sahip olduğunu belirten İl Müdürü Alkan, Safran’ın, Eskişehir ili şartlarında kadın eliyle yetiştiriciliğini yaygınlaştırarak; Kadın çiftçiler için yeni bir tarımsal üretim faaliyet kolu oluşturmak, kadın çiftçilerin tarımsal üretimde aktif rol alarak Ülkemiz tarım ekonomisine olumlu yönde katkı sağlamalarının amaçlandığını ifade etti. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı