istanbul escort
HABER AKIŞI

TÜLOMSAŞ’A DESTEK ÇAĞRISI

 Tarih: 01-06-2018 04:00:00
ETO Başkanı Metin Güler ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde TÜLOMSAŞ’ın bu yıl yer almamasının üzücü olduğunu belirterek özellikle Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi için destek çağrısı yaptı.

5 FİRMAYA ÖZEL TEŞEKKÜR

Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu araştırması hakkında değerlendirmede bulunan Güler, mevcut listeye Eskişehir’den 5 firmanın girme başarısı gösterdiğini, bu rakamı artırmak için şehrin tüm kurum ve kuruluşlarıyla seçilmişlerinin, ekonomi vizyonu için hep birlikte irade sergilemesi gerektiğini söyledi. ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’den Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu sıralamasına giren Eskişehirli firmalar hakkında değerlendirmede bulundu. 2017 yılında yaptıkları net satış ile Eskişehir’den 5 firmanın listeye girdiğini kaydeden Güler, sıralamada yer alan Eti Gıda, TUSAŞ Motor Sanayi, Peyman Kuruyemiş, Yurtbay Seramik, Alp Havacılık firmalarına Eskişehir ekonomisine kattıkları değer için teşekkür etti.

HAVACILIKTA ÖZEL TEŞVİK TALEBİ

Eskişehir’den havacılık sektöründe faaliyet gösteren iki firmanın Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu arasında yer almasının önemine değinen Güler, Eskişehir’in havacılık sektöründeki sahip olduğu tecrübe ve niteliğin artarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Havacılık alanında Eskişehir’e özel teşvik sağlanması ve bu yönde orta ve uzun vadede stratejiler belirlenmesi gerektiğini kaydeden Güler, bu sayede havacılık sektörü için yurt dışından daha çok yatırımcı çekilebileceğini dile getirdi. Eskişehir’in öncü sektörleri olan gıda, havacılık ve seramiğin yanı sıra şehre yeni sektörler kazandırılması gerektiğini kaydeden Güler, Eskişehir’in Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu arasında daha çok marka ile yer alması için özellikle bilişim, yazılım, donanım alanında yeni markalar yaratılması gerektiğinin altını çizdi.

İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Eskişehir’in sahip olduğu potansiyel ve sanayi tecrübesiyle mevcut başarı tablosunun uyuşmadığını kaydeden Güler, Eskişehir’in yetişmiş insan kaynağı ve ileri teknoloji sanayisi ile çok daha büyük ihracat ve satış yapabileceğine dikkat çekti. Eskişehir ticaret ve sanayisini daha ileriye taşımak, ekonomi hacmini artırmak için şehirdeki tüm kurum ve kuruluşlara, siyasetçilere görev düştüğünü kaydeden Güler, Eskişehir’in ekonomi politikalarını belirlemek ve yatırım için hangi alanlara öncelik tanınmasını tespit etmek için ortak yol haritası hazırlamak gerektiğini dile getirdi. Sahip olduğu niteliklere göre ekonomi vizyonunu çizen, kurum ve kuruluşları ile ortak hareket eden şehirlerin öne çıktığını kaydeden Güler, Eskişehir’in de bu doğrultuda hareket etmesi halinde çok kısa vadede büyük işlere imza atılabileceğinin altını çizdi.

TÜLOMSAŞ için ŞEHİR DESTEK OLMALI

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu listesinde TÜLOMSAŞ’ın da yer aldığını hatırlatan Güler, bu yıl TÜLOMSAŞ’ın yer almamasının şehir adına üzücü olduğunu kaydetti. Eskişehir’in yüz yılı aşkın raylı sistemler tecrübesi olduğunu vurgulayan Güler, Milli Yüksek Hızlı Tren projesine talip olan TÜLOMSAŞ’ın siyasetçiler ve kamuoyu tarafından desteklenmesi halinde Türkiye’nin İlk Beş Yüz Sanayi Kuruluşu listesinde ilk sıralarda yer alabileceğini söyledi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı