HABER AKIŞI

TÜGVA’ dan sağlıklı beslenme eğitimi

 Tarih: 10-07-2019 04:00:00

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ve TÜGVA Eskişehir tarafından gençlere sağlıklı bir yaşam kazandırılması adına Sağlıklı Gençlik Merkezi'nde “Sağlıklı Beslenme” adlı Konferans düzenlendi. Uzm. Dr. Yasemin Sağlan “Sağlıklı Beslenme ve Obezite” konusu üzerinde durarak bilgi ve tecrübelerini aktardı.  Dr. Sağlan, sağlıklı ve dengeli beslenme, beslenmede güncel yaklaşımlar, bağırsak ve beslenme ilişkisinden bahsetti. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra sporun insan vücudu için çok önemli olduğunu vurgulayan Sağlan, spor yaparken gelişi güzel değil sporu belirli saat aralığında yapılması gerektiğini kaydetti. Sağlan konuşmasının devamında ise sağlıklı beslenmek için sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini, özellikle sigara kullanan bireylerin düzenli bir şekilde beslenemediğini dile getirdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART Son günlerde gündeme gelen siyanürlü intihar vakalarına değinen Kimya Mühendisle..
Kadınlara iş fırsatı Kadınlara iş fırsatı Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kadın otob..
HABER ARŞİVİ
Yukarı