HABER AKIŞI

Topuk dikenine ağrısız çözüm

 Tarih: 17-07-2017 04:00:00

Şok Dalga Tedavisi/ESWT, hakkında bilgi veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Türkan Tünerir, tedavinin; topuk dikeni rahatsızlıklarında hastaya cerrahi olmayan, kortizonsuz bir tedavi imkânı sunduğunu kaydetti.

 

Topuk Dikeni tedavisinde ESWT'nin nasıl uygulandığını da anlatan Dr. Tünerir, şunları söyledi: "Ayak tabanında aşırı zorlamaya bağlı olarak meydana gelen topuk dikeni rahatsızlığı, yaşam kalitesini düşüren ciddi bir rahatsızlıktır. Rahatsızlığa, kilo problemleri, ortopedik olmayan rahatsız ayakkabı kullanımı, ayakta bulunan fiziksel problemler gibi çeşitli etkenler sebep olabilir. Sorunun çözümünde genellikle ayakta fazla kalmama, ayakkabı tabanında destek kullanımı, fizik-tedavi ve egzersizleri gibi tedaviler kullanılmakla birlikte çok ileri vakalarda biyolojik tedaviler veya cerrahi müdahale ile problem ortadan kaldırılmaktadır. Şok Dalga / ESWT Tedavisi, topuk dikeni rahatsızlıklarında hastaya cerrahi olmayan, kortizonsuz bir tedavi imkânı sunmaktadır. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşantısına devam etmektedir."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEKLE  OYNAMAYIN GELECEKLE OYNAMAYIN Eskişehir'de eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullarının yıkılacağını öğrene..
Tepebaşı sallandı Tepebaşı sallandı Eskişehir'de 3,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Uyarılar kar etmiyor Uyarılar kar etmiyor Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, gizli bir operasyon içerisinde ..
Oturan değil sahada başkan Oturan değil sahada başkan Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz: “Değişimle birlikte odada oturan deği..
  SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu’na tam destek Kılıçdaroğlu’na tam destek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe örgütleri dün parti binasında bayramlaş..
Destici’den uyarı Destici’den uyarı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir İl Başkanlığ..
Belediyeleri alacağız Belediyeleri alacağız Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığının düzenledi..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 5 4 0 1 13 3 13 +10
2 Beşiktaş 5 4 0 1 9 3 13 +6
3 Göztepe 5 3 1 1 10 7 10 +3
4 Kayserispor 5 3 1 1 8 6 10 +2
5 Medipol Başakşehir 5 3 1 1 9 8 10 +1
6 Akhisarspor 5 3 1 1 7 7 10 0
7 Bursaspor 5 3 2 0 11 7 9 +4
8 Fenerbahçe 5 2 1 2 12 9 8 +3
9 Trabzonspor 5 2 1 2 11 9 8 +2
10 Kasımpaşa 5 2 2 1 9 9 7 0
11 Sivasspor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Karabükspor 5 1 2 2 6 6 5 0
13 Yeni Malatyaspor 5 1 3 1 8 11 4 -3
14 Aytemiz Alanyaspor 5 1 3 1 7 11 4 -4
15 Atiker Konyaspor 5 1 4 0 5 8 3 -3
16 Antalyaspor 5 0 2 3 4 8 3 -4
17 Gençlerbirliği 5 0 4 1 5 12 1 -7
18 Osmanlıspor FK 5 0 4 1 6 14 1 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 5 4 0 1 10 3 13 +7
2 Çaykur Rizespor 5 4 1 0 14 9 12 +5
3 Ümraniyespor 5 3 1 1 7 3 10 +4
4 Elazığspor 5 3 1 1 9 7 10 +2
5 Adanaspor 5 3 2 0 6 8 9 -2
6 Balıkesirspor Baltok 5 2 1 2 11 10 8 +1
7 Altınordu 5 2 2 1 11 8 7 +3
8 İstanbulspor 5 2 2 1 4 4 7 0
9 Adana Demirspor 5 2 2 1 8 9 7 -1
10 Manisaspor 5 2 3 0 7 8 6 -1
11 BB Erzurumspor 5 1 1 3 5 6 6 -1
12 Gazişehir Gaziantep FK 5 1 2 2 4 2 5 +2
13 Boluspor 5 1 2 2 6 6 5 0
14 MKE Ankaragücü 5 1 2 2 6 6 5 0
15 Samsunspor 5 1 2 2 3 6 5 -3
16 Gaziantepspor 5 1 3 1 3 10 4 -7
17 Eskişehirspor 5 0 2 3 7 10 3 -3
18 Denizlispor 5 0 4 1 4 10 1 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 3 3 0 0 12 3 9 +9
2 Amed Sportif 3 2 0 1 12 4 7 +8
3 Keçiörengücü 3 2 0 1 10 6 7 +4
4 Sivas Belediyespor 3 2 0 1 5 2 7 +3
5 Hatayspor 3 2 1 0 5 5 6 0
6 Tokatspor 3 1 0 2 7 5 5 +2
7 Sancaktepe Belediyespor 3 1 1 1 6 5 4 +1
8 Afjet Afyonspor 3 1 1 1 5 4 4 +1
9 Etimesgut Belediyespor 3 1 1 1 3 2 4 +1
10 Bodrumspor 3 1 1 1 4 4 4 0
11 İnegölspor 3 1 1 1 4 7 4 -3
12 Kastamonuspor 1966 3 1 2 0 6 4 3 +2
13 Bucaspor 3 1 2 0 7 6 3 +1
14 Kocaeli Birlikspor 3 1 2 0 4 7 3 -3
15 Eyüpspor 3 1 2 0 5 9 3 -4
16 Sarıyer 3 0 2 1 1 4 1 -3
17 Tuzlaspor 3 0 2 1 4 8 1 -4
18 Mersin İdmanyurdu 3 0 3 0 1 16 0 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Çatalcaspor 3 2 0 1 5 2 7 +3
2 Ofspor 3 2 0 1 4 1 7 +3
3 Düzcespor 3 2 1 0 5 4 6 +1
4 Erzin Belediyespor 3 2 1 0 4 4 6 0
5 Kemerspor 2003 3 1 0 2 9 4 5 +5
6 Dardanelspor 3 1 0 2 3 2 5 +1
7 Erbaaspor 3 1 1 1 4 1 4 +3
8 Halide Edip Adıvar SK 3 1 1 1 5 3 4 +2
9 Bayburt Grup Özel İdare 3 1 1 1 4 3 4 +1
10 Bayrampaşa 3 1 1 1 2 2 4 0
11 Orhangazi Belediyespor 3 1 1 1 3 4 4 -1
12 Yomraspor 3 1 1 1 1 2 4 -1
13 Kozan Belediyespor 3 1 1 1 4 7 4 -3
14 Bergama Belediyespor 3 1 2 0 5 6 3 -1
15 Manisa BBSK 3 0 1 2 2 3 2 -1
16 12 Bingölspor 3 0 1 2 2 4 2 -2
17 Batman Petrolspor 3 0 2 1 1 3 1 -2
18 Yeni Altındağ Bld. 3 0 3 0 0 8 0 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.09.2017 20:00 Trabzonspor - Alanyaspor
23.09.2017 19:30 Fenerbahçe - Beşiktaş
23.09.2017 16:30 Gençlerbirliği - İstanbul Başakşehir
23.09.2017 14:00 Konyaspor - Akhisar Bld.
24.09.2017 14:00 Sivasspor - Göztepe
24.09.2017 14:00 Karabükspor - Y.Malatyaspor
24.09.2017 19:30 Bursaspor - Galatasaray
24.09.2017 16:30 Kasımpaşa - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:00 Altınordu - Gaziantepspor
23.09.2017 21:00 Manisaspor - İstanbulspor
24.09.2017 16:00 Giresunspor - Elazığspor
24.09.2017 19:00 Gaziantep Bykşhr Bld. - Eskişehirspor
24.09.2017 19:00 Ankaragücü - Samsunspor
24.09.2017 16:00 Erzurum BB - Boluspor
25.09.2017 16:00 Umraniyespor - Denizlispor
25.09.2017 20:00 Adana D.Spor - Adanaspor
25.09.2017 19:00 Balıkesirspor - Ç.Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:00 Kocaeli Birlik Spor - Bucaspor
23.09.2017 15:30 Kastamonuspor - 4 Eylül Bld.
23.09.2017 15:30 Keçiörengücü - Mersin İ.Y.
23.09.2017 15:30 Hatayspor - Tokatspor
23.09.2017 15:00 Amed Sportif - Bodrumspor
23.09.2017 16:00 İnegölspor - Etimesgut Belediyespor
24.09.2017 16:00 Sarıyer - Eyüpspor
24.09.2017 16:00 Sancaktepespor - Menemen Bld.
24.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor - Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor - 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. - Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor - Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor - Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor - Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor - Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa - Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor - Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı