istanbul escort
HABER AKIŞI

Tiyatro Günleri

 Tarih: 03-12-2018 04:00:00

Bozüyük Belediyesi tarafından “Tiyatro Festivali Metristepe Kültür Merkezi’nde İzlenir” sloganı ile bu yıl 4.’sü düzenlenen Uluslararası Tiyatro Günleri muhteşem gala programı ile başladı. Metristepe Kültür Merkezi fuaye salonunda düzenlenen programa Garnizon Komutanı Bkm. Yzb. Murat Günhan, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, “Yalan Dolan” adlı tiyatro oyunu oyuncuları, Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Karyağdı, Hilmi Erdem, Onur Şan, Ethel Mulinas, Eray Türk, Tarık Karyağdı, Kirkor Dinçkayıkçı, Yağmur Şimşek ile festivalin ikinci akşamı sahnelenecek “İkinci Bahar” adlı tiyatro oyunu oyuncuları Cihat Tamer, Bedia Ener, Buket Dereoğlu, Emre Törün ve Serkan Budak gibi sevilen ve ünlü sanatçıların katıldı. Gala programında konuşan sevilen tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz, tiyatronun önemli ve gerekli olduğunu belirterek “Böyle kültür festivalinin, tiyatro festivallinin bu buluşmanın toplumdaki birlikteliği daha fazla kaynaştıracağına birleştireceğine olan inancı, temennisi, başkanımızın bu doğrultuda hareket etmesi, bu festivalin 4. kez tekrarlanıyor olması, bir delalettir. Seyirci olmazsa tiyatro olmaz, Bozüyüklülerin de buna bir şekilde sahip çıkmış olması bizi bu noktaya getirdi. Festival hayırlı uğurlu olsun, tebrik ediyorum” dedi. Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, festivalin hazırlanmasında emeği geçen ve gala programına katılan herkese teşekkür ederek “Tiyatro insanın ne olursa olsun o anda farklı bir olayla karşılaşsa bile tecrübesi ile birlikte bunu o oyuna adapte etmesi, onu kendi sanatına dönüştürerek insanlara farklı bir şekilde sunmasıdır. Muhakkak ki televizyonlarda pek çok sinema ve diziler var. Hepsi defalarca tekrarları çekilerek sunuluyor. Ama tiyatro birebirde yaşanması, insanlarla farklı bir noktada keza güldürürken düşündüren belki de ağlatırken gerçekten o hissiyatı bize yaşatabilen çok farklı bir olay. Biz tiyatroyu Bozüyük’teki tüm gençliğimize, çocuklarımıza ve ailelerimize sevdirmek için festivalimizin 4.’sünü düzenliyoruz. Sanatçılarımızın buraya kadar gelmeleri ile gençlerimize ‘ben de tiyatro oynayabilirim, ben de bunu gerçekleştirebilirim’ düşüncesini yansıtmaya çalışıyoruz. Tiyatro aynı zamanda yaşamdan bir çok kesitin sunulmasıdır. Bire birde bazen üzüntülü bir anda kendi çocukluğunuzu yaşayabilirsiniz. Keza komik oyunlarda gülmemiz hayatın birebirde bizlere sunduğu komik olayların göstergesi haline geliyor” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı