HABER AKIŞI

Titanic iddiası

 Tarih: 09-05-2019 11:35:00  -   Güncelleme: 09-05-2019 11:39:55
  HABER VİDEOSU

Eskişehir’de yaşayan Mehmet Özbek isimli bir antika düşkününün elinde, 15 Nisan 1912 gecesi ilk seferinde buz dağına çarparak batan Titanik’in 107 yıllık çanı bulunuyor.

İlk yolculuğuna 2 bin 340 yolcusuyla çıkan Titanik isimli dev gemi, bundan tam 107 yıl önce, New Foundland'ın güneyinde bir buz dağına çarparak battı. 10 yıldır kendisinde olan çanı daha önce kimseye göstermediğini ve Titanik filmini defalarca izlediğini belirten Mehmet Özbek İ konuştu. Çanın 73 sene önce su altından çıkarıldığını aktaran Özbek, "Senelerce barmenlik yaptım. Buralarda pilot bir arkadaşla tanıştım. Muhabbet ederken arkadaş hediye olarak verdi. Araştırdım, 10 senedir de bende olunca gerçek olduğunu anladım. 2009’dan Bu yana bende. İnceletmedim ama orijinal olduğundan eminim. İnternetten de araştırdım. Mutluyum, zaten sinemasını da çok seyrettim. İlk olarak 5 bin tane eşya çıkarmışlar gemiden. Bir çan Samsun’da bir de burada Eskişehir’de var diye biliyorum. Kimseye göstermedim. Hep bendeydi. 73 sene önce çıkartılmış" diye konuştu. İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı