HABER AKIŞI

Ticaretmizi geliştirelim

 Tarih: 12-12-2019 04:00:00

ETO Başkanı Metin Güler, Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kurbanychbek Omuraliev ile bir araya gelerek karşılıklı ticareti geliştirmek için yapılması gerekenleri değerlendirdi.

Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kurbanychbek Omuraliev, Eskişehir Ticaret Odası heyeti ile bir araya geldi. Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, meclis divanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, iki ülkenin güçlü ilişkileri göz önüne alındığında karşılıklı ticaretin yeterli seviyede olmadığını belirterek, havacılık, raylı sistemler, yapı elemanları, makine imalatı gibi sektörlerde işbirliği yapabileceklerinin altını çizdi. Güler, Eskişehir ile Kırgızistan ile karşılıklı ticareti geliştirmek için adım atmaya hazır olduklarını söyledi. Güler,  2020 yılında bahar döneminde Eskişehir’in iş insanlarından oluşan bir heyet ile Kırgızistan’ı ziyaret etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi. Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kurbanychbek Omuraliev ise Kırgızistan’ın yatırım yapan iş insanlarına vergi muafiyeti ve teşvik sağladığını belirterek ayrıca yapılan serbest bölge anlaşmaları sayesinde AB’ye ve dünyanın birçok ülkesine kolaylıkla ihracat yapılabildiğini ifade etti. Eskişehirli iş insanları ile Kırgız iş camiasını bir araya getirmekten mutluluk duyacağını belirten Omuraliev, karşılıklı ticareti geliştirmek için zemin hazırlamak istediklerini dile getirdi. Toplantının ardından Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kurbanychbek Omuraliev ve ETO heyeti birlikte bu yıl 2. kez düzenlenen Tüyap Eskişehir Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MERALAR TEHLİKEDE MERALAR TEHLİKEDE Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, mera alanları..
AK Parti’den sert tepki AK Parti’den sert tepki AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara d..
Okula talep yağıyor Okula talep yağıyor Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla2019-2020 e..
Bakanlık müfettiş görevlendirdi Bakanlık müfettiş görevlendirdi Eskişehir Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezind..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı