HABER AKIŞI

Tıbbiyeliler önlük giydi

 Tarih: 14-09-2019 11:38:23
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi’ne bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geleneksel “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile hekimlik mesleğine ilk adımlarını attılar.

Törene ESOGÜ Yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile ESOGÜ önceki dönem Rektörlerinden Prof. Dr. Necat Akdeniz Akgün ve Prof. Dr. Fazıl Tekin de katıldı.  Törende ilk olarak kürsüye gelen ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, konuşmasına “Sevgili genç meslektaşlarım, dünyanın en kutsal mesleğine hoş geldiniz. Dünyanın en zor eğitimine hoş geldiniz. Yaşatmanın dayanılmaz, tarifsiz mutluluğuna hoş geldiniz. Başarıya, onura, gurura, kıvanca hoş geldiniz. Ve yeni hayatınızın ilk gününe hoş geldiniz” sözleriyle başladı. Prof. Dr. Ali Arslantaş giyilen beyaz önlüğün sadece 2 metrelik beyaz bir kumaş olmayıp; saflık, temizlik, güç, kudret, sorumluluk, vebal anlamına geldiğini, en kutsal anlamının ise hastaların duaları ve hasta yakınlarının minnettarlığı olduğunu söyledi. Öğrenci ailelerinin evlatlarıyla haklı bir gurur duyduğunu ve ne kadar gururlansalar az olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Arslantaş, genç hekim adaylarına da seslenerek onlardan; mütevazı, toplumun hassasiyetlerini bilen, özverili, sabırlı, hoşgörülü, ülkesine bağlı ve başka Türkiye’nin olmadığını bilen iyi hekimler olmalarını istedi. Genç hekim adaylarından hocalarının, fakültelerinin, üniversitelerinin, ülkelerinin ve devletlerinin kıymetini bilmelerini de isteyen Prof. Dr. Ali Arslantaş, sözlerini “Size verilen zekâyı, bilgiyi donanımı insanlık için kullanın. Anneler, babalar evlatlarınız bize emanet. Genç hekim adayları yolunuz ve bahtınız açık olsun” diyerek tamamladı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı