HABER AKIŞI

Tıbbi atık vurgusu

 Tarih: 05-05-2020 04:00:00

 Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Gündüz Alp Yurdu çevresindeki çöplerin toplanması konusunda bir açıklama yaptı.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, korona virüs tedbirlerince karantina altındaki vatandaşların bulunduğu Gündüz Alp Yurdu çevresindeki çöplerin toplanmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu çöplerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 7 Nisan tarihinde yayımlanan genelge kapsamında tıbbi atık sınıfına girdiği ve belediyenin yetkisi dışında kaldığı ifade edildi. Yetkililer ayrıca, alandaki çöplerin Büyükşehir Belediyesi koordinasyonundaki tıbbi atık toplama konusunda yetkili firma tarafından toplanmasının ardından söz konusu bölgenin temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Yetkililer genelge kapsamında bildirilen, “Sağlık kuruluşlarının karantina bölümleri ile karantina birimi olarak belirlenen yerlerde oluşan atıklar 'tıbbi atık' olarak yönetilecek ve diğer atıklarla karıştırılmaması sağlanacak” maddesi uyarınca hareket edildiğini kaydetti. Toplum sağlığı konusunda Tepebaşı Belediyesinin üst düzey hassasiyet ile hareket ettiğini de ifade eden yetkililer, tüm kurum ve kuruluşlar ile iletişim ve iş birliği ile çalışıldığını belirtti.

  GÜNDEM HABERLERİ
“GÜZELLİKLERİ KENDİ İÇİMİZDE YAŞAYALIM” “GÜZELLİKLERİ KENDİ İÇİMİZDE YAŞAYALIM” Yunusemre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle korona virüse yakalandı...
REKTÖRDEN VEFA ZİYARETİ REKTÖRDEN VEFA ZİYARETİ Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, 24 Kasım Öğretmenler Gün..
Yarışma ödülleri Valilikte dağıtıldı Yarışma ödülleri Valilikte dağıtıldı 2020 Yılı Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışmasında il birincisi öğretmene ve 24 ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı