HABER AKIŞI

Temiz bir dünya için

 Tarih: 09-01-2018 04:00:00

Tepebaşı Belediyesi çevre konusunda bilinci arttırmaya yönelik sürdürdüğü çalışmalara “Eko-Okullar” Projesi ile devam ediyor.

Bu kapsamda Avukat Mail Büyükerman İlkokulu, Özel Atayurt İlkokulu ve Özel Genç Ufuk Koleji’nde toplam 450 öğrenci, 18 öğretmen ve idarecinin katılımıyla gerçekleşen eğitimde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden Başak Demiray tarafından çevre kirliliği, geri dönüşüm, küresel ısınma, bilinçli tüketim alışkanlıkları gibi konular hakkında bilgiler aktarıldı. Tepebaşı Belediyesi Çevre koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün desteği ile Eko-Okullarda yıllık faaliyet programları çerçevesinde gerçekleşen eğitimlerde, Eko-okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem ise dünya genelinde tarım topraklarının azalması, ormansızlaşma, fosil yakıt kullanımı sonucunda atmosferdeki sera gazlarının artması ile küresel ısınma ve iklim değişikliğinin neden olduğu çevre sorunlarından bahsetti. Düzenlenen eğitim çalışmasına katılan öğrenciler de çevre konusunda farkındalık yaratan sunumları dikkatle dinleyerek Tepebaşı Belediyesi görevlilerine teşekkürlerini iletti. (Özdemir Uçak)

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı