HABER AKIŞI

TEKNOFEST BAŞARIYA ESMİAD’TAN DESTEK

 Tarih: 08-10-2019 04:00:00

TEKNOFEST İstanbul'da dereceye giren Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Elektrik Elektronik Bölümü öğrencileri, düzenlenen yemekte bir araya geldi.

 BAŞARI YEMEĞİ VERDİLER

17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri bu yıl ikincisi düzenlenen Teknofest için yerli ve milli projeler geliştirdi. Teknofest Teknoloji Yarışmaları kapsamında 'Savaşan İHA Sabit Kanat' kategorisinde ikincilik, 'Savaşan İHA Döner Kanat' kategorisinde de de üçüncülük kazanan ekibe Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği (ESMİAD) Başkanı Şamil Seyhan ve Çifteler Belediyesi tarafından kutlama yemeği verildi.

TEST ETME İMKANI BULDUK

ESOGÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi ve takım lideri Prof. Dr. Hakan Çevikalp, konu hakkında yaptığı değerlendirmede yazılım üzerine hazırladıkları projelerden sonra dereceye girdikleri yarışmada kendilerini bu sene için test ettiklerini belirtti. Çevikalp, "'Machine Learning and Computer Vision - Makine Öğrenimi ve Bilgisayarlı Görü' adlı laboratuvarımız var ve burada bilgisayarlı görü ve yapay zeka konularında çalışmalar yürütüyoruz. Bu laboratuvarda çalışan doktora öğrencilerim, yüksek lisans öğrencilerim ve TÜBİTAK projelerinde çalışan bursiyerler var. Ekip olarak hareketli nesnelerin takibi konusunda TÜBİTAK projemiz üzerinde çalışırken geçen sene TEKNOFEST'te yarışan bir gruba savaşan İHA için gerekli yazılım geliştirmiştik " şeklinde konuştu.

BU BASİT BİR BAŞARI DEĞİLDİR

ESMİAD Başkanı Şamil Seyhan da konu hakkındaki değerlendirmesinde TEKNOFEST dereceleri alan ESOGÜ takımına tebriklerini ileterek, "Cumhurbaşkanımızın da son dönemde sürekli ifade ettiği gibi milli ve yerli projelere her kurumun dikkatle ve heyecanla destek olması gerekmektedir. Biz de ESMİAD olarak milli projelere her zaman destek veren bir dernek olduğumuzdan değerli ekibimize gereken tüm desteği sağlayacağımızın sözünü vermiştik. Kendilerini tekrar tekrar tebrik ediyor ve vatana millete hayırlı projelerinde her zaman destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı