HABER AKIŞI

TEK ÇÖZÜM İHRACAT

 Tarih: 10-07-2019 04:00:00

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) koordinatörlüğünü yaptığı Uluslararası Rekabetçiliğin Desteklenmesi (URGE) projesi ile Eskişehirli sanayiciler İngiltere’de iş bağlantıları kurdu.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

Eskişehir sanayisi, İngiltere pazarında pay almak ve ihracatını arttırmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bu konuda Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği, ESO tarafından hayata geçirilen, Eskişehir Yapı Malzemeleri Sektörünün temsilcilerinin katıldığı ve İngiltere’de gerçekleştirilen iş görüşmelerinde Eskişehirli firmalar ihracat için önemli adımlar attı.  Kılıçoğlu Kiremit, KYK Yapı Kimyasalları, Radim Radyatör, Eskişehir Seramik,  Gamay Mobilya İnşaat, Life Seramik, Altınaylar Yapı, Eseren Yapı firmalarının katılımı ile gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri etkinliği, İngiltere merkezli alıcı firmalar tarafından da yoğun ilgi gördü.

ESKİŞEHİR’İN İHRACAT SEFERBERLİĞİ

ESO’nun ‘İngiltere Yapı Sektörü Haftası’ kapsamında, ‘Yapıda Kalite Londra’ zirvesinde gerçekleştirdiği organizasyonda Eskişehirli üreticilerin yer aldığını açıklayan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Daha önce gündeme getirdiğimiz Eskişehir için ihracat seferberliğine dünyanın en zor ama en güçlü pazarlarından biri olan İngiltere’den başladık. Eskişehir’de üreten firmalarımız burada önemli iş bağlantıları kurdu. Londra’da bulunan Excel Sergi ve Fuar Merkezinde, ESO Üyeleri ikili iş görüşmeleri ile ürünlerini tanıtma fırsatı buldu” dedi.

DEV FİRMALARLA GÖRÜŞÜLDÜ

Oda Üyelerinin, İngiltere’nin önemli firmaları ile bir araya geldiğini hatırlatan ESO Başkanı Kesikbaş,  “Görüşmenin en önemli ya da ilgi çekici noktası İngiltere’nin Yapı Malzemeleri Sektörünün devleri ile firmalarımız bir araya geldi. Örneğin yıllık yaklaşık 7 milyar Pound cirosu, 29 bin çalışanı bulunan Travis Perkinsle firmalarımız yeni iş bağlantılarını değerlendirdi. Ayrıca İngiltere Ticaret Müşavir Yardımcımız Ahmet Enes Tekcan’da üyelerimiz ile bir araya geldi” diye konuştu. Kesikbaş, ESO Üyelerinin İngiltere’de 24 farklı firmanın temsilcileri ile 70’e yakın iş görüşmesi yaptığını söyledi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı