HABER AKIŞI

Tedavide PRP mucizesi

 Tarih: 30-01-2017 12:11:59
Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Uzmanı Dr. Dilek Koç Yılmaz, kireçlenmede uygulanan PRP tedavisi hakkında bilgi verdi.

Dr. Dilek Koç Yılmaz, kireçlenmenin ne olduğunu, sebeplerini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini anlattı. Kireçlenme tedavisinde uygulanan PRP tedavisinin ağrıyı azaltmanın yanı sıra yenileyici ve onarıcı olduğunu belirten Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Uzman Dr. Dilek Koç Yılmaz,  yönteme ilişkin bilgi verdi. Koç Yılmaz, “PRP, kişinin kanından bir miktar 10- 200 CC kadar alınarak biyoteknolojik yöntemlerle kendi kanında 3- 5 kat daha yüksek konsantrasyonlarda trombosit adı verilen kırmızı kan pulcuklarından zengin hale getirilerek hastanın hasarlı bölgelerine uygulanmasıdır. Hazırlanan bu serum çok sayıda büyüme faktörü içerdiğinden hasarlı dokuların kendi kendini yenilemesini hızlandıran bir tedavi yöntemidir” dedi. (Kaan Özcan)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı