HABER AKIŞI

Tasarruf için söylediler

 Tarih: 09-01-2018 04:00:00

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)'ne üye şair ve ozanlar; ''Enerji Tasarruf Haftasını'', Odunpazarı Kent Konseyi binası toplantı salonunda 'şiir ve türkülerle'  etkinlik yaparak kutladılar.

EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, etkinlikte yaptığı konuşmasında, ''Enerji Tasarruf Haftası'nı şairlerimiz, enerjinin tasarrufu ile ilgili şiirler yazdılar ve bu şiirleri şair arkadaşlarının yanında okudular. Ozanlarımızdan Arif Çayır, Hasan Bakırcı da 'Enerjinin tasarrufu' ile ilgili türküler bestelediler ve besteledikleri türküleri sazları eşliğinde söylediler. Tüketici olarak her alanda enerji tasarrufu yapmalıyız. Elektrik ve doğalgaz da; enerji tasarrufuna gidilerek, hem kendimiz, hemde ülkemiz ekonomisi için bilinçli tüketici olmalıyız. Herhangi bir kaynağı; her ne şekil kullanırsan kullan ama tasarruf, ihtyacından fazlasının kullanmamaktır. Bilinçli tüketici; ihtiyacından fazlasını kullanmayan, kullananları da uyaran, başka kimseleri de  bu konularda bilinçlendiren bir birey olmalıdır. Biz de şair ve ozanlar olarak; topluma örnek olmak için, bilinçli tükeci olacağız ve her alanda enerji tasarrufu sağlayacağız. Enerji tasarrufu sağlamak için de; şairlerimiz enerji ile ilgili şiirler yazdılar ve okudular. Ozanlarımızda; enerji tasarrufu ile birbirinden güzel türküler söylediler'' diye ifade etti. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı