istanbul escort
HABER AKIŞI

Tarihe ışık tutacak

 Tarih: 06-01-2019 04:00:00

Bilecik’in Yenipazar ilçesinde Türk Tarih Kurumu öncülüğünde çekilen Süleyman Şah Belgeseli kurum tarafından yayımlandı. İlk çekimleri Yenipazar Çöte mahallesi Danişment köyü yolu üzerinde ormanlık alanda yapılan ve ilçenin çeşitli yerleri çekilen ve 28 dakika 40 saniye olan Süleyman Şah Belgeseli’ni, Türk Tarih Kurumu yayımlandı. Belgeseli büyük bir hayranlık izlediğini anlatan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, “Kaya Alp’in oğlu, Ertuğrul Gazi’nin babası, Osman Gazi’nin dedesi olan Süleyman Şah’ın Türk tarihinde önemli bir role sahip. Bu belgesel Süleyman Şah ve boyunun göç hikayesi anlatıyor. Yenipazar’ın çeşitli yerlerinde çekilen belgesel ilçenin turistik anlamda da büyük değer taşıyor. Türkiye’de ilk defa yapılan bu çalışma Türk Tarih Kurumu isteği ile çekilen belgeselde emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Öte yandan Başkan Özden, belgesel çekimini üstelenen firma tarafından youtube yüklendiğini de belirtti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ERDOĞAN SÖZ İSTEDİ ERDOĞAN SÖZ İSTEDİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Recep Tayyip Erdoğan, "Eskişehir, 31 Mart'ta şeh..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı